כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 17.12.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

סורק מחקרי ממוחשב וחדשני הוצב ביחידה לדימות הלב בכרמל

הסורק החדשני הוא פיתוח ישראלי של סיטי קטן ומהיר הניתן להצבה במרפאות וחדרי מיון ומאפשר אבחנה מהירה לאירוע לב וחוסך אשפוזים ואף צנתורים במקרה של חשד עד לבירור סופי. מכשיר הוצב לראשונה בעולם בכרמל, כאן הוא עובר גם הערכה מקצועית על הביצועים והתפקוד שלו.

פרופ' רונן רובישנטיין מנהל היחידה לדימות הלב עם האורחים מחו"ל בכרמל

אחד ממרכזי המצוינות המובילים של בית חולים כרמל הינו המחלקה הקרדיולוגית. המחלקה בניהולו של פרופ' משה פליגלמן קנתה לה שם כאחת המחלקות המובילות בארץ ובעולם בתחום המחקר הקרדיולוגי הבינלאומי והאקדמיה.

אחד התחומים הבולטים במחלקה הינו תחום דימות הלב באמצעות סיטי אותו מוביל ומנהל בהצלחה רבה פרופ' רונן רובינשטיין.

כדי לבחון מקרוב את יכולות והישגי המחלקה הגיעו השבוע לביקור מקצועי בכרמל צוות בראשות פרופ ג'ונתן לייפציק, מנהל המחלקה הרדיולוגית בביה"ח סנט פול בונקובר, קנדה, ואחראי המחקר באוניברסיטת בריטיש קולומביה. פרופ' לייפציק הוא גם הנשיא לשעבר של SCCT

(איגוד CT לב העולמי) ומוביל בעולם את נושא הדמיות מסתמי הלב לפני התערבויות מילעוריות בצנתור. האורחים הבינלאומיים הגיעו לבית חולים כרמל לביקור כאורחיו של פרופ' רונן רובינשטיין, ולקראת שיתוף פעולה מחקרי בסורק הממוחשב החדשני שעובר הערכה בכרמל. באמצעות דימות מהירה ומתקדמת של עורקי הלב ניתן לזהות כיום חשד לאירועי לב והצרויות קשות של עורקי הלב.

אחד מהפיתוחים החדשים והמובילים בעולם בתחום דימות הלב המהירה הינו מכשיר הסיטי מתוצרת חברת הארינטה.

מדובר בפיתוח ישראלי של מכשיר סיטי קטן ומהיר הניתן להצבה במרפאות וחדרי מיון ומאפשר אבחנה מהירה לאירוע לב וחוסך אשפוזים ואף צנתורים במקרה של חשד עד לבירור סופי. מכשיר הארינטה הוצב לראשונה בעולם בבית החולים כרמל כאן הוא עובר גם הערכה מקצועית על הביצועים והתפקוד שלו. בתום הביקור הודה לאורחים מחו"ל פרופ' רובינשטיין על הביקור החשוב בכרמל ואמר, "ישנה חשיבות רבה מאוד בעצם הביקור של פרופ' לייפציק ובהמשך לשיתוף הפעולה המחקרי המשותף. אצלנו בכרמל נצבר עם השנים ידע וניסיון מאוד רב בתחום הדמיית הלב והערכת מכשירי CT חדשים והמרכז בוונקובר הינו מהגדולים והמנוסים בעולם רפואת הלב ואני מאמין ומקווה שנוכל להרחיב את שיתוף הפעולה בינינו בשימוש בטכנולוגיה מהפכנית זו לטובת חולי הלב".

פרופ' רובינשטיין מכרמל משמש גם כמזכ"ל האיגוד הקרדיולוגי הישראלי.בצילום – פרופ' רובישנטיין עם האורחים מחו"ל בכרמל – צילום אלי דדון
* כל התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית