כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 06.08.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

עידוד גיוון תעסוקתי בבית חולים כרמל

עשרות בכירים מהחברות המובילות במשק הגיעו לבית הנשיא, למפגש במסגרת פעילות בית הנשיא לעידוד גיוון תעסוקתי בישראל והציגו בפני הנשיא ראובן ריבלין דו"ח מעקב על עמידתם ביעדים.

נשיא המדינה ד"ר קאסם מכרמל ומנכלי החברות – צילום באדיבות בית הנשיא

רב תרבותיות בכרמל​

במפגש השתתף גם ד"ר סמיר קאסם מנהל המחלקה הפנימית בבית החולים כרמל המשמש גם כיושב ראש מיזם "קוליקטיב אימפקט".

המפגש התקיים ביוזמת ״קולקטיב אימפקט״, מיזם אליו שותפות 12 חברות מתעשיות שונות ומגוונות כמו: קבוצת אסם, קבוצת תנובה, קוקה קולה ישראל, החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, טבע מו״פ, ועוד. במסגרת המיזם אותו מלווה בית הנשיא בשנתיים האחרונות, הגישו לנשיא בכירי החברות במשק דו"ח מעקב על עמידתם ביעדים שהוצבו על ידי המיזם לקידום תעסוקת רבים בחברה אותה הם מנהלים.

הנשיא ראובן ריבלין הודה למשתתפים ואמר ״אני שמח במיוחד לארח אתכם כאן היום. אתם מוכיחים שאפשר להגיע אליהם. בשנה וחצי האחרונות, מאז שאתם, המנכ"לים, לקחתם על עצמכם את המשימה ויש הצלחה שאפשר לראות בעיניים. בחלק מהחברות נעשתה מהפכה של ממש״.

מנהל המחלקה הפנימית בכרמל ד"ר קאסם אמר במפגש כי בית החולים כרמל הינו דוגמא נהדרת לשיתוף ואחווה, "אצלנו בכרמל עובדים יחד יהודים וערבים מכל העדות כולל מוסלמים נוצרים דרוזים ואווירת שיתוף הפעולה והכבוד ההדדי מהווים מודל לחיקוי עבור ארגונים רבים בארץ".

בבית החולים כרמל ישנה שותפות ונוכחות גבוה של עובדים מכל המגזרים בכל הסקטורים הרפואיים הסיעודיים בסקטור המנהלי טכנאי רנטגן עובדים פרא רפואיים ועוד.

הנשיא הודה לנציגי הממשלה המלווים את היוזמה, ״לא סתם יושבים כאן אתנו גם נציגי ממשלה וגם נציגי החברה האזרחית. השינוי שאתם, המנכ"לים, מבקשים לחולל, חייב להיתמך על ידי כלל המערכת. אתם עושים טוב בראש ובראשונה לחברות שלכם. אבל באותה נשימה אתם עושים מהלך שהוא חיוני והכרחי לעתידה ושגשוגה של מדינת ישראל״.

מייסדת ומנהלת מיזם 'קולקטיב אימפקט' יפעת עובדיה הציגה את הישגי המיזם בתום שלוש שנות פעילות, "יש לנו מחויבות מאוד גדולה כלפיכם, החברות שיושבות פה. באומץ רב לקחתם על עצמכם משימה לא קלה, אתם מוכנים להיות הראשונים. אתם מציגים כאן הצלחות וגם מחויבות מאוד גדולה של כל השותפים. אנחנו מחויבים להמשיך ולבנות את התשתיות שיעזרו לכם לעמוד במשימה כולל צד המועמדים". במפגש נחשפו נתונים באשר לאחוזי העסקה של האוכלוסייה הערבית במשק וכן נתוני ההשתלבות במשרות בכירות מאז החל המיזם - בשנת 2016. 528 עובדים ערבים חדשים נקלטו בשש חברות הפיילוט של קולקטיב. מנכ"לי החברות השותפות במיזם הציגו את עצמם ואת הישגי החברות בקידום תעסוקת האוכלוסייה הערבית בחברות. אייל מליס מנכ"ל תנובה סיפר כי קבוצת תנובה מעסיקה קרוב ל-1000 עובדים מהאוכלוסייה הערבית, מתוך כ-6,000 עובדים. "הצוות שם למטרה לעבור את ה-12-13 אחוז ואנו קרובים לעבור את ה-14 אחוז".

 

 

בצילום – נשיא המדינה ד"ר קאסם מכרמל ומנכלי החברות.
צילום באדיבות בית הנשיא.

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית