כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.02.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

מספר שיא של פונים לחדר המיון כרמל ביום אחד

387 פונים ביום למיון בית החולים כרמל. זהו המספר הגבוה ביותר שנרשם בביה"ח כרמל מאז פתיחת המיון ועד היום. מספר שיא הפונים למיון נרשם ביום ראשון בתחילת החודש והוא בהחלט מעיד על החודש הנוכחי, כחודש העמוס ביותר במיון עד כה.

ד"ר חלבי וצוות מיון כרמל בחדר המיון

מיון שיא בכרמל​

ד"ר סלים חלבי מנהל חדר המיון של כרמל אומר כי מדובר בשילוב פרסום מדדי המצוינות של מיון כרמל בתוספת תחלואת חורף כבדה וגיל הפונים למיון. "אין ספק כי יש לנו יותר פונים בעקבות פרסום מדדי משרד הבריאות המראים כי מיון כרמל מוביל ומצטיין כבר פעמיים ברציפות. וכי אצלנו במיון המטופלים מרגישים כי הם בידיים טובות. אבל אנחנו גם בשיא תחלואת החורף עם חולים מאוד קשים ומבוגרים המצריכים המון תשומת לב וטיפול צמוד".

במיון השוכבים של כרמל נמצאים כ- 42 מיטות ובתקופות לחץ ניתן להגיע גם עד כ- 60 מיטות במעברים ובמסדרונות. בימים רגילים קולט מיון כרמל כ- 150 עד 200 פונים ביממה שגם הם מעבר לרמה הנורמלית שלו. אולם המספרים החדשים מראים מצב בו כמות החולים במיון שכבר הוכפלה כמעט מוכפלת שוב.
שרון שחר מנהלת הסיעוד של המיון אומרת כי מדובר בתקופה ובעומסים מאוד קשים. "זה מאוד לא פשוט לטפל בו זמנית בעשרות חולים מורכבים ולהעניק לכולם את מירב תשומת הלב, אומרת שרון. אבל גם אני עם כל הרופאים וצוותי הסיעוד עושים הכל כדי שאף מטופל לא יפול בין הכיסאות ולמרות הלחץ ייהנה מהטיפול הטוב ביותר האפשרי".
כדי לייעל את הטיפול המהיר נמצאים במיון כרמל רופאים מומחים 24/7 כשהם מגובים ברופא כירורג ואורתופד ולצדם צוות סיעוד מקצועי ומיומן בתוספת כח עזר. בתוך מיון כרמל נמצאים בצמוד כל שירותי הדימות המקצועיים החל מצילום רגיל דרך אולטרסאונד ועד סיטי משוכלל מה שמקל משמעותית על המטופלים לקבלת אבחנה טובה ומהירה.

"מיון בית החולים כרמל מצטיין גם באחוז האשפוז הנמוך שלו מעדכן ד"ר חלבי, המשמעות היא כי אנו עושים בירור רפואי מלא לחולה ולא ממהרים לשלוח אותו הביתה. מתוך המיון נשלח החולה לפי הצורך לבדיקת מאמץ לב, לבדיקת אקו, לסיטי לבבי וירטואלי (קרידאק סיטי) ולפעמים גם לברונוכוסקופיה אם צריך. בסופו של בירור רק החולים שבאמת צריכים אשפוז אכן מאושפזים אצלנו בכרמל, חולים שלא צריכים להתאשפז נשלחים להמשך טיפול בקהילה או בבית" מעדכן ד"ר חלבי.

לאחרונה נכנס שירות חדש במיון כרמל בו החולה המשתחרר מהמיון מקבל כבר ביד תור להמשך טיפול ובדיקות מעקב ישירות בקהילה. חולה הנזקקים מקבלים כבר במיון תאריך ותור לביצוע צנתור לדוגמא, תור למרפאת אלרגיה או אפילו תור להמטולוג. מדובר בשירות חדש המכוון למטופלים, שירות המקל עליהם מאוד ומקצר עבורם את ההמתנה והבירוקרטיה.
 "העומסים הכבדים מחייבים אותו למאמץ עילאי כדי לעמוד בסטנדרטים להם רגילים החולים, מסביר ד"ר חלבי. כמות הפונים אלינו למיון רק עולה וישנה שחיקה אמיתית ועייפות של כל הצוות. אבל אנחנו עובדים יחד כצוות מאוחד, יש לנו צוות מחויב למטופלים שלו, מחונך לשירות ואיכות, ואם יד על הלב אני יכול לומר בביטחון מלא שאין עוד צוות כזה מקצועי ואיכותי כמו במיון כרמל בכל הארץ".

 

בצילום – ד"ר חלבי וצוות מיון כרמל בחדר המיון – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית