כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.11.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

לטובת מחלקת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש וצוואר כרמל

בית חולים כרמל משדרג ורוכש ציוד מתקדם, יקר ואיכותי למחלקה ולחדרי ניתוח של מחלקת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש וצוואר. כדי לעזור לבית החולים במשימת רכישת הציוד, אגודת הידידים של ביה"ח עורכת ביום חמישי ה- 30.11 נשף וגיוס כספים לטובת המחלקה.

הביקושים הגוברים של מטופלים להגיע למחלקת אף אוזן גרון – ניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי כרמל, יחד עם הרצון של ביה"ח לספק את הרפואה המתקדמת ביותר, הביאו את כרמל להשקעה כספית גבוה בשדרוג ורכש ציוד מתקדם עבור המחלקה. כדי לאפשר לביה"ח לעמוד במשימת רכש הציוד היקר והאיכותי למחלקה ולחדרי הניתוח שלה, תערוך השנה אגודת הידידים של בית החולים ביום חמישי ה- 30.11 נשף וגיוס כספים לטובת ציוד ניתוחי וניווט מוח מתקדם למחלקה.

"נמשיך לשמור על יחס אישי, ומובילות באיכות ובשירות כראוי למחלקה מצטיינת", אומרת פרופ' אילנה דואק מנהלת המחלקה בכרמל.

מערכות טכנולוגיות מתקדמות לניווט בחלל הפנים בניתוחי אף אוזן גרון וניתוחי ראש וצוואר, יחד עם וציוד אנדוסקופי משוכלל הם לחם חוקה של פרופ' דואק וצוותה בחדרי הניתוח של בית החולים כרמל.

"כדי להגיע לאיכויות ותוצאות ניתוחיות טובות אנו חייבים לידנו את המילה האחרונה בציוד רפואי טכנולוגי, מסבירה פרופ' אילנה דואק מנהלת מחלקת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש וצוואר בבית החולים כרמל.

כבר 10 שנים ברציפות שמחלקת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש וצוואר של בית החולים כרמל בהובלתה של מנהלת המחלקה פרופ' אילנה דואק, זוכה כמחלקה מצטיינת בהוראה מטעם הפקולטה לרפואה של הטכניון ובשנתיים האחרונות היא גם זכתה בתואר הייחודי כמחלקה מצטיינת תמידית.

המחלקה אחראית בתוך בית החולים על חדר מיון אף אוזן גרון הפעיל ונותן שירות רפואי ומקצועי דחוף לכל תושבי חיפה והצפון 24/7. המחלקה מתמחה בניתוחי ראש וצוואר מורכבים, בכריתות מורכבות של גדולים סרטניים ובניית מתלים חופשיים בשיטות מיקרו כירורגיות מתקדמות.

המחלקה עוסקת בשחזורים מורכבים של האף והלשון הנכרתים בעקבות גידולים, ניתוחי בלוטת תריס ובלוטות רוק, ניתוחי מערות האף, ניתוחי לוע, ניתוחי אוזניים וניתוחים מורכבים בילדים.

פרופ' אילנה דואק נכנסה לתפקידה כמנהלת המחלקה בכרמל לפני כ- 10 שנים לאחר שחזרה מ"התמחות על" בנושא ניתוחי ראש וצוואר בארה"ב ומאז היא מובילה את המחלקה להצטיינות ולהצלחות רבות.

עם חזרתה של פרופ' דואק מהתמחות בארה"ב, חל שינוי ניכר בתחום האבחון והטיפול בחולים עם גידולי ראש וצוואר בכל צפון הארץ. הכניסה לתחום הניתוחים המורכבים בגידולי ראש וצוואר במרכז רפואי כרמל הובילה את התחום לרמה בינלאומית גבוהה במיוחד, תוך עידוד צמיחה ותמיכה בכל מערך הטיפול בחולים אלה בצפון הארץ.

כיום, מרכז רפואי כרמל הוא היחיד בצפון הארץ המאפשר ביצוע ניתוחים עם שחזורים מורכבים בגידולי ראש וצוואר.

"ייחודיות המחלקה שלנו היא בשילוב ההתייחסות האנושית יחד עם מקצועיות חסרת פשרות, מסבירה פרופ' דואק, יש לנו חולים שאנו עוקבים ומטפלים בהם מעל 20 שנה והקשר איתם הוא כמעט קשר משפחתי ולכל החיים". והמחלקה רואה ומטפלת באלפי חולים בכל שנה. לצידה של מנהלת המחלקה פרופ' דואק, עובדים ומנתחים חמישה רופאים מומחים ושבעה רופאים מתמחים. ד"ר רענן כהן - כרם השלים התמחות על ברפואת אף אוזן גרון - ילדים וברינולוגיה, בקנדה, והוא כיום מנהל יחידת אף אוזן גרון - ילדים בבית החולים ובמחוז חיפה, ומטפל בילודים וילדים רבים עם בעיות מולדות ונרכשות. ד"ר יואב יניר, סגן מנהל המחלקה, ד"ר ג'ני גרבשיאן, מומחית ברפואת אף וסינוסים, וד"ר קרן ברטל שהשלימה אף היא התמחות בארה"ב בגידולי ראש וצוואר.

את הסיעוד המצטיין והמשובח של מחלקת אף אוזן גרון - ניתוחי ראש וצוואר כרמל מובילה מנהלת הסיעוד של המחלקה מנאל סבג כשהדגש הוא על השמת המטופל במרכז יחס אישי וליווי סיעודי חם ותומך לכל אורך האשפוז.

חולים ומטופלים מגיעים למחלקה המבוקשת מכל רחבי צפון הארץ. מחדרה שבמרכז ועד ראש הנקרה שבצפון ומעבר לגבולות מחוז חיפה וגליל מערבי. המחלקה גם מפעילה את מרפאות החוץ שלה בתוך מרכז רפואי לין של הכללית בחיפה, שם מטפלים ורואים רופאי המחלקה מעל 10,000 מטופלים בשנה. המרפאה במרכז רפואי לין אף הוכרה על ידי האגודה למלחמה בסרטן כמרכז אבחון וטיפול בחולים עם גידולי ראש וצוואר.

"אחד מיתרונות המחלקה שלנו הוא הרצף הטיפולי שהרופאים שלנו נותנים בקהילה, מסבירה פרופ' דואק. אותו רופא שרואה ובודק את המטופל בקהילה הוא הרופא שגם במנתח אותו בבית חולים כרמל במידת הצורך.  

זהו קשר וטיפול מיוחד כשהחולה עובר את הבירור המלא כולל בדיקות הדמיות והערכות רפואיות באופן אמבולטורי מבלי צורך לאשפז אותו כלל. זה מקל מאוד על החולים, והחולה מגיע לביה"ח לצורך הניתוח בלבד.

הגב' זאנט דנקנר יו"ר אגודת הידידים ומי שאחראית לנשף ולערב ההתרמה אומרת כי " כבית חולים הניצב בחזית הטכנולוגיה הרפואית ודואג לספק למטופלים הבאים אליו את הטיפול האיכותי והטוב ביותר, מוביל כיום בית החולים כרמל את תחום השירות היחס האישי והמקצוענות הרפואית".  

לטובת רכישת הציוד למחלקת אף אוזן גרון - ניתוח ראש וצוואר של ביה"ח. תערוך אגודת הידידים של כרמל את הנשף השנתי שלה בהיכל התיאטרון בקרית מוצקין ביום חמישי ה- 30.11. לנשף מוזמנים כל צמרת הצפון, חברי כנסת שרים ראשי ערים מהקריות חיפה והצפון ומכובדים רבים נוספים. בצד האומנותי של הערב יעלה על הבמה המחזמר החם של השנה "פשוט לאהוב" בכיכובם של עוז זהבי, אליאנה תדהר, עידית טפרסון ועוד עשרות שחקנים רקדנים ונגנים על הבמה. המחזמר מבית היוצר של תיאטרון הקאמרי בהופעה מיוחדת  ובלעדית כאן בצפון.

"מדובר במחזמר חדש ומקורי המנגן את פסקול חיינו, מסבירה הגב' דנקנר . במחזמר ינוגנו ויושרו השירים הידועים של אריק איינשטיין ושלום חנוך, שלישיית גשר הירקון, ג'ודי כץ ושמוליק קראוס, שלישיית החלונות הגבוהים ועוד זמרים ושירים יפים, זוהי הפקה נוצצת ומשובחת של התיאטרון הקאמרי ואנחנו משקיעים את הטוב יותר לטובת בית החולים".

יו"ר העמותה הגב' דנקנר פונה לידידים ולתורמים ואומרת להם, "בעזרתכם ובתמיכתכם הנדיבה, נרתם לסייע ולפעול לטובת הרכישה של מכשיר האבחון החדיש  והמתקדם למחלקה אף אוזן גרון של כרמל ויחד בכוחות משותפים נמשיך ונעשה ככל יכולתנו לטובת כלל מטופלי בית חולים כרמל ולטובת כלל תושבי חיפה, הקריות והצפון מכל המגזרים. אנו נעריך מאד ונודה על תרומתכם  אשר תסייע לנו להגיע ליעד ולגייס את הכספים הדרושים.

לרכישת כרטיסים תרומות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם משרדי העמותה והגב' סיגל פגי.

טלפון: 04-8250582 או במייל : sigalpa@clalit.org.il.

 

בתמונות: הגב' דנקנר פרופ' אילנה דואק
תמונת משתתפי המחזמר פשוט לאהוב
קרדיט - צילום אלי דדון
*התמונות חופשיות מזכויות לשימוש

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית