כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 29.11.2017

    מאת:
  • בית חולים כרמל, חיפה

בפעם הראשונה חיפה מארחת את הכנס הבינלאומי לקריו-כירורגיה

קריו-כירורגיה (כירורגיה בעזרת קור) משמשת לטיפול בגידולים ממאירים ושפירים של איברי גוף שונים באמצעות השיטה החדשנית מזריק הרופא חנקן נוזלי בטמפרטורה של 180 מעלות מתחת לאפס לתוך הגידול, מקפיא את הגידול הסרטני וכורת אותו.

פרופ הר שי, מנהל המחלקה הכירורגית פלסטית בבית החולים כרמל

כבוד עולמי

לראשונה בישראל נבחרה העיר חיפה כעיר שתארח את הכנס הבינלאומי לקריו-כירורגיה. לכנס היוקרתי יגיעו בפעם הראשונה לישראל ולחיפה עשרות חוקרים מומחים ורופאים מובילים מסין, יפן, אירופה, ארה"ב דרום אמריקה ועוד. עד היום נערכו הכנסים האלו בבירות אירופה וארה"ב ולא הגיעו לישראל כלל.

מי שהצליח לאחר עבודה אקדמית ודיפלומטית מורכבת לתפור את המהלך המוצלח הזה בשיתוף חברי ההנהלה הבינלאומית לקריו-כירורגיה הוא פרופ' ירון הר שי מנהל המחלקה הכירורגית פלסטית בבית החולים כרמל ובמרכז רפואי לין של הכללית. על רקע החרם האקדמי נגד ישראל ברחב אירופה מדובר בהחלט בהישג יוצא דופן ומכובד. פרופ' הר שי ישמש כנשיא ומארגן הכנס הבינלאומי שיערך כאן בחיפה.

בחודש שעבר נערך הכנס של החברה הבינלאומית לקריוכירורגיה בקובנה, ליטא. חברה זו מאגדת רופאים וחוקרים ידועים מכל העולם המטפלים בקריו-כירורגיה (כירורגיה בעזרת קור) בגידולים ממאירים ושפירים של איברי גוף שונים כגון: כבד, כליה, ערמונית, לבלב, עצם ושלד, ריאות, שד, עור ועוד. באמצעות השיטה החדשנית מזריק הרופא חנקן נוזלי בטמפרטורה של 180 מעלות מתחת לאפס לתוך הגידול, מקפיא את הגידול הסרטני וכורת אותו. המחקר הבסיסי בתחום זה מתקדם מאד במיוחד בנושא הקריו-אימונולוגיה. בכנס זה הציג פרופ' ירון הר-שי שיטה חדשנית לטיפול בצלקות קלואידיות ענקיות בגישה של כריתה והקפאה תוך נגעית עם חנקן נוזלי. עבודה זו פורסמה לאחרונה בעיתון האירופאי לכירורגיה פלסטית בשיתוף עם פרופ' נורברט פלואה, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית, בבית החולים האוניברסיטאי באכן, גרמניה.

לאחרונה פרופ' ירון הר-שי התקבל כחבר מערכת (EDITORIAL BOARD) של העיתון האירופאי לכירורגיה פלסטית
 EUROPEAN - JOURNAL OF PLASTIC SURGERY.

מינוי זה מבטא את ההכרה הבינלאומית בהישגים האקדמיים והקליניים של פרופ' הר-שי ובית חולים כרמל בתחום הכירורגיה הפלסטית והמשחזרת.

פרופ' הר שי מכרמל משמש גם בפרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה וכסגן הדיקן לנושא אסטרטגיה.

 

בצילום  - פרופ' הר שי מכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית