כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 08.12.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

מערכת הבריאות בישראל כמודל לחיים משותפים של יהודים וערבים

נבחרה תמונת השער לדו"ח לנשיא דווקא מבית החולים כרמל כמייצגת את הדו קיום בעולם הרפואה בישראל

כריכת דוח הדו קיום לנשיא

​דו קיום ברפואה

בדו"ח רשמי שיוגש החודש לנשיא המדינה מר ראובן ריבלין והסוקר את מערכת הבריאות בישראל כמודל לחיים משותפים של יהודים וערבים. נבחרה תמונת השער לדו"ח לנשיא דווקא מבית החולים כרמל כמייצגת את הדו קיום בעולם הרפואה בישראל. בתמונה שצולמה במהלך מלחמת צוק איתן ומהווה את כריכת הדו"ח נראים צוות המחלקה הפנימית ב' בכרמל מחזיקים כרזות ועליהם מודפס " יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים". בתמונה מחזיקים אנשי צוות יהודים שלטים בערבית, ואנשי צוות ערבים מחזיקים את השלטים בעברית. את היוזמה לתמונה הוביל מנהל הסיעוד במחלקה האח זיאד אבו סאלח. " זאת היתה תקופה קשה של מתיחות ודיבורים על לאומנות וחוסר סובלנות והרגשתי שאני חייב לעשות מעשה, מספר האח זיאד. אספתי את הצוות ובהסכמה מלאה של כולם צילמתי את התמונה שבעיניי משקפת את האמת המתרחשת כאן בכרמל, יש כאן אצלנו דו קיום אמיתי שלא ניתן לאף אחד להרוס אותו".

את הדו"ח עב הכרס לנשיא המדינה הגיש המרכז הרפורמי לדת ומדינה כשהוא בוחן את מערכת הבריאות בישראל בראיית יהודים ערבים בחיי היום יום, בעבודה המשותפת, את החוויות והתחושות, מה קורה בעיתות משבר , יחסי חברות וקשרים אישיים בין צוותים יהודים וערבים, מצב הסובלנות כלפי גזענות, ומה הם הגורמים להצלחת העבודה המשותפת בין יהודים וערבים במערכת הבריאות בישראל.

בדו"ח המיוחד הנקרא " רפואה שלימה " פורסת ענת הופמן מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה את הניתוח להתפתחות הגורמים למערכות מוצלחות של אחווה בין עובדי מערכת הבריאות בישראל מה שמלמד שהם ישימים גם במערכות ציבוריות אחרות. " אנו משוכנעים שגם בריאות יכולה להיות מידבקת. אנו תובעים לסלק את הפחד והבורות מקרבנו, חדורים באמונה בשוויון ובסבלנות אנו אומרים כדברי הנביא מלאכי " הלא אב אחד לכולנו, הלא אל אחד בראנו " כותבת גב' הופמן.

השריפה בחיפה הציבה שוב אתגר ליחסי יהודים ערבים. במכתב לעובדים לסיכום האירוע, כתב מנהל בית החולים ד"ר אבי גולדברג :

"הארץ כולה פצועה וחבולה בתום שבוע קשה של רוח ואש. העיר חיפה סבלה נזקים קשים.

את הטבע ישקם הזמן, את הבתים הכסף ואת החברה הישראלית שספגה זעזוע נוסף ירפאו הקשרים בין בני האדם. נמשיך לתרום לכך את חלקנו החשוב, בעבודתנו היום יומית ובכך שנמשיך תמיד להיות משפחת כרמל ומכל הלב".

 דו-קיום-לנשיא.jpg

 בצילום – כריכת דו"ח הדו קיום לנשיא – צילום ביה"ח כרמל

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית