כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

אגף "אישפוז יום" של ביה"ח כרמל מתחדש ומשנה את פניו

בהשקעה של כ 15 מליון ₪ יבנו במתחם 3 חדרי ניתוח חדשנים וממוגנים ומירב הניתוחים האמבולטוריים יועתקו לחדרי הניתוח במרכזיםאגף "אישפוז יום" של ביה"ח כרמל מתחדש ומשנה את פניו הרפואיים לין וזבולון

סיגל זומר

משתדרגים בכרמל

אחרי שנים רבות של פעילות ענפה, אגף "אישפוז יום" של ביה"ח כרמל מתחדש ומשנה את פניו.
בהשקעה של כ 15 מליון ₪ יבנו במתחם 3 חדרי ניתוח חדשנים וממוגנים ומירב הניתוחים האמבולטוריים יועתקו לחדרי הניתוח במרכזים הרפואיים לין וזבולון. ד"ר אבי גולדברג מנהל כרמל -  " המטרה לשפר את הזמינות והשירות למטופלים בקהילה, ולהתמקד בכרמל במטופלים ובניתוחים המורכבים ".

על פני כ 800 מ"ר ובהשקעה של כ 15 מליון ₪ ישדרג ביה"ח כרמל את מתחם " אישפוז יום " הותיק והמוכר, העבודות בשטח כבר החלו בימים אלו. עשרות אלפי מטופלים מכל רחבי הצפון ולאורך עשרות שנים עברו במתחם הותיק בביה"ח והגיע העת להתחדש, אומרים בכרמל. עד היום התבצעו במתחם אשפוז יום ניתוחים אמבולטורים קטנים בחדרי ניתוח קטנים כמו ניתוחי עיניים ניתוחים אורולוגים ופעולות כירורגיות קטנות.

סיגל-זומר-פורטר.JPG 

" הכוונה שלנו לבנות 3 חדרי ניתוח גדולים ומודרניים ולבצע בהם את כל הניתוחים המורכבים שלא יכולנו לנתח שם עד היום", מסבירה סיגל זומר המנהלת האדמניסטרטיבית של כרמל ומי שמובילה את פרוייקט השיפוץ והשדרוג.

בחדרי הניתוח החדשים ניתן יהיה לבצע ניתוחים גדולים כמו ניתוחי לב, ניתוחי כלי דם וניתוחים מורכבים נוספים. חדרי הניתוח שיבנו בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות ובטיחות יהיו כולם ממוגני עופרת מה שיאפשר גם ביצוע ניתוחים בשילוב קרינה .

מכון הריאות שהיה במתחם הישן עבר במהלך השנה שעברה למקומו החדש בקומת הקרקע של ביה"ח ויותר מקום התפנה לטובת שירותים נוספים במתחם.

"במסגרת התוכנית נשפץ ונשדרג את מכון הגסטרו שלנו, ונבנה חדר פעולות נוסף, מעדכנת סיגל זומר. הכוונה לשדרג את רמת חדרי הפעולות ולהכניס בהם ציוד אבחון וצילום מהמתקדמים בעולם מה שיאפשר ביצוע פעולות אבחון וטיפול מורכבות יותר כמו גם תוספת בדיקות אבחוניות ופולשניות בתחומים השונים. גם לובי הכניסה, דלפקי השירות, ועמדות ההמתנה ישודרגו ויבנו מחדש".

הטיפול באישפוז היום ההמטולוגי שהיה עד היום בכרמל עובר מעתה כולו לקהילה והוא יופעל ברמה הגבוה ביותר במרכז רפואי לין שם נבנה עבורו מתחם חדש ונוח. את כל האבחון והטיפול ההמטואונקולוגי ינהל ד"ר מאיר פרייס מנהל המכון ההמטולוגי בכרמל כשהוא מקיים חיבור ורצף טיפולי בין מטופלים המאושפזים בביה"ח כרמל להמשך הטיפול שלהם ברמת הקהילה במרכז לין.

חדר-ניתוח-חדש.jpg 

מרבית הניתוחים האמבולטוריים שנותחו בכרמל יבוצעו מעתה בחדרי הניתוח החדישים במרכזים הרפואיים לין וזבולון בשני המרכזים הרפואיים הגדולים פועלים כיום  5 חדרי ניתוח חדישים ומצויידים היטב. כמו כן, פועלים בכל מרכז מספר חדרי ניתוח נוספים, לפעולות קטנות יותר וכן מכונים חדישים לבדיקות פולשניות כגון, גסטרו ואנדוסקופיות, שבוצעו עד היום גם ב"אשפוז יום" בכרמל. המערך המרחבי מבוסס על רופאים משולבים בי"ח – קהילה וכך יבוצעו הניתוחים על ידי אותם מומחים, שניתחו עד כה בבי"ח בכרמל וינתחו מעתה בלין ובזבולון.

הפעלת חדרי הניתוח האמבולטורים במתכונת הרחבה החדשה בקהילה מתאפשרת תודות לגיבוי מלא ומקצועי של מחלקות בי"ח כרמל, אליו יופנה במסלול ירוק ומהיר ישירות למחלקה בבי"ח כל מנותח שיזדקק להמשך טיפול.

ד"ר רוני אמר, שמונה לנהל ולרכז את המערך הניתוחי החדש, מציין כי להעתקת הניתוחים מבי"ח לקהילה ופינוי חדרי הניתוח יתרונות רבים והם תואמים מגמה הקיימת ברפואה המודרנית בעולם המערבי, ביצוע ניתוחים בקהילה נעשה ע"י רופאים מנוסים כשהמנותחים שבים לביתם תוך מספר שעות.

פרופ' מ"ק חן שפירא, מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי מציינת כי הפעלת המרחב הניתוחי החדש, מאפשרת פינויו של מתחם בי"ח יום בכרמל תודות לשילוב המרחבי, בי"ח קהילה, ניתן להמשיך לנתח ולבצע בדיקות בעת הבינוי המתבצע בבי"ח כרמל, ללא פגיעה במנותחים ואף תוך הרחבת הפעילות וקיצור תורים, אומרת פרופ' שפירא.

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל אומר כי ביה"ח כרמל יתרכז בעיקר בניתוחים הגדולים והמורכבים ויעניק את מלוא הגיבוי המקצועי והרפואי הדרוש לניתוחים בקהילה. " הפניית הניתוחים הקטנים יותר לחדרי הניתוח במחוז תאפשר לנו בעתיד לבצע יותר ניתוחים מורכבים, לשפר את הזמינות ולקצר תורים לניתוחים והכל כדי לשפר את האיכות והשירות למטופלינו" מסכם ד"ר גולדברג.

 

בצילום – חדר הניתוח החדש המיועד בביה"ח כרמל.

סיגל זומר - המנהלת האדמניסטרטיבית של כרמל - צילומים אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית