כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 14.12.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

ד"ר גולדיק מהכרמל בנאום באו"ם

ד"ר גולדיק המשמש גם כנשיא איגוד המרדימים האירופאי הוזמן לנאום ולדבר בכינוס הבינלאומי של ארגון הבריאות עולמי ומול שרי הבריאות באירופה

דר גולדיק מכרמל בנאום באום

​נציג כרמל באירופה

מה קורה כשילד בן חמש מאושפז משתעמם ומחפש במה לשחק? מזרק ריק שהוא קיבל כמשחק הופך ברגע  להיות כלי מאוד מסוכן. הילד שתוך כדי משחק ניסה להזריק לעצמו אויר לתוך צנתר עירוי הנוזלים שלו, ניצל ברגע האחרון בעזרתה של אחות ערנית במחלקת ההתאוששות בביה"ח באנגליה.

על מקרים של כמעט אסון ואירועים חריגים בולטים הזהיר מעל בימת הכבוד של האו"ם ד"ר זאב גולדיק מנהל יחידת ההתאוששות בביה"ח כרמל.

ד"ר גולדיק המשמש גם כנשיא איגוד המרדימים האירופאי הוזמן לנאום ולדבר בכינוס הבינלאומי של ארגון הבריאות עולמי ומול שרי הבריאות באירופה.

ד"ר גולדיק הזהיר מפני סכנות ושמירה על בטיחות החולה וציין כי ביותר מ 50% ממקרי התאונות הרפואיות שקרו ניתן היה למנוע את התאונה בהכנה נכונה מראש.

" ההתקדמות המדהימה בעולם ההרדמה תרמה בצורה מכרעת לשיפור בטיחות החולה במהלך הניתוח אמר ד"ר גולדיק , מדע הרפואה מתורגל ומנוסה וצריך להיות במעקב מתמיד כדי למנוע נזקים למטופלים שלנו.

ביוני 2010 השיקה אגודת המרדימים של אירופה את הצהרת הלסינקי לבטיחות המטופל ומרבית מדינות דבקות ותומכות בהצהרה זו.

אבל בטיחות המטופל ואיכות הרפואה (PSQ) לא יכולים  להשתפר אם לא נמדוד אותם ציין ד"ר גולדיק. איסוף של נתונים משמעותיים על PSQ הוא היסוד לשיפור . כולנו יודעים לתעד, והגיע הזמן לשתף נתונים וללמוד אחד מהשני, אמר ד"ר גולדיק.

לידע שלנו, יש  מערכת גלובלית ומתקדמת באירופה המאפשרת לשתף במהירות מידע איכותי על האיומים וסכנות. ולכן, אנו יוצרים פלטפורמה ואתר חדש המוקדש כולו לאיכות ובטיחות המטופל.

ד"ר גולדיק הציג את האתר החדש לשיתוף מידע בנושא בטיחות בין המדינות וביקש מכל המשתתפים להשתמש באתר ולנצל אותו לטובת החלפת מידע חשוב בשמירת בטיחות המטופל.

ד"ר גולדיק ציין לדוגמא את מערך האיכות והבטיחות של ביה"ח כרמל המשקיע רבות ומצליח גם להביא לתוצאות מוצלחות בשמירה על בטיחות המטופל. בחודשים הקרובים אמור ביה"ח כרמל לעבור בפעם השלישית את מבחן ה JCI  העולמי לאיכות ובטיחות. במבדק השנה צפוי ביה"ח כרמל להיבדק ולעמוד ביותר מ 2000 פרמטרים ומבדקים שונים. נכון להיום כרמל הינו ביה"ח היחידי בכל חיפה והקריות המחזיק בתו התקן הבינלאומי היוקרתי של ארגון ה JCI  העולמי.

 

בצילום – ד"ר גולדיק מכרמל בנאום באו"ם – צילום באדיבות האו"ם

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית