כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 13.07.2016

    מאת:
  • מרכז רפואי כרמל

תרגיל מוכנות רחב היקף בכרמל

צוות בקרים וסוקרים מורחב של פיקוד העורף בשיתוף האגף לשעת חירום של משרד הבריאות הגיע לביה"ח כרמל כדי לעבור ולבדוק מקרוב את מוכנות ביה"ח לתרחישי החירום

צוות שעח כרמל עם מפקדי התרגיל ופיקוד העורף

​כרמל ערוך ומוכן

10 שנים חלפו מאז מלחמת לבנון האחרונה והפצעים והטראומה מסרבים להגליד. כדי לשמור על כוננות ומוכנות לכל תרחיש ערכו השבוע בביה"ח כרמל תרגיל מוכנות רחב היקף .

צוות בקרים וסוקרים מורחב של פיקוד העורף בשיתוף האגף לשעת חירום של משרד הבריאות הגיע לביה"ח כרמל כדי לעבור ולבדוק מקרוב את מוכנות ביה"ח לתרחישי החירום.

התרגיל הגדול הקודם נערך לפני כשנתיים ומטרת התרגיל הפעם היתה  לשקף תמונת מצב בכל מתארי החירום שביה"ח כרמל עלול להיתקל בהם כמו, אירוע רדיולוגי, טוקסיקולוגי, אירוע רב נפגעים, פיגוע טרור ועוד.

בפתיחת היום הציג ד"ר רוני דיוקמן סגן מנהל ביה"ח כרמל את השינויים וההתפתחויות מאז נערכה בכרמל הבקרה האחרונה ועדכן על החידושיים האסטרטגיים הרלבנטיים להיערכות החירום של ביה"ח.

צוותי הבקרה והסוקרים התפצלו ויצאו לשטח לבדוק את מוכנות וכשירות המערכים השונים של כרמל. הם בדקו את מוכנות התשתיות, ציודי טיהור ואתרי הטיהור במקרה של אירוע טוקסיקולוגי. בדקו את מרכז המידע ומטה החירום וראו  מקרוב את חדרי הניתוח של כרמל וכיצד הם ערוכים לתפקד במהירות בעת אירוע רב נפגעים.

הם בדקו את מערך התקשורת וקציני הביטחון, פריסת אלונקאות שע"ח, תשתיות חשמל מים וחמצן בעת חירום. גם בנק הדם, בית המרקחת, מכון הרנטגן, המעבדות ויחידת הדיאליזה נבחנו .

סא"ל טלי חמו אחראית בתי החולים בפיקוד העורף ונועה חסדאי ראש תחום אשפוז וכוננות באגף לשע"ח במשרד הבריאות ישבו לדיון מעמיק על מדיניות ואסטרטגית ביה"ח באירועי חירום עם ד"ר רוני דיוקמן מנהל שע"ח  וד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח.

במקביל נבדקו כל מחסני החירום וההיערכות הלוגיסטית להערכת מוכנות ותפקוד בעיתות חירום ונבדקה לעומק מוכנות המכשור הרפואי עגלות החייאה וטיפול נמרץ.

בסיכום היום ציינו כל בקרי התרגיל כי ביה"ח כרמל בלט והצטיין במוכנות שלו לשע"ח

" בכל מקום מחלקה או אתר שנבדקו ראינו צוותים ואנשים המכירים את פרטי המוכנות לעומק ועם ידע רחב, אמרה גב' חסדאי. בבדיקות ראינו ביה"ח שמוכן ומתמגן לאירוע טוקסי תוך דקות . משרד קבלה השולט בכל הפרטים. מלר"ד מדוגם בתהליכי עבודה וזרימת ידע. פקל"ים מסודרים בכל מקום עם מעקבים ורישום מסודר ומתוקתקים. וביה"ח שהוא מוכן ומצויין לקראת שעת חירום".

סא"ל טלי חמו  אמרה כי ביה"ח כרמל תמיד שימש ומשמש כמוקד ידע גדול ועזרה לטובת חומרים ותורות המסייעים לכלל בתי החולים במדינה בתחום ההיערכות לשע"ח.

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ציין בסיכום התרגיל כי הוא שמח כי ביה"ח כרמל עבר את בדיקת המוכנות בהצלחה וכי הוא נמצא ערוך ומוכן לכל תרחיש. " על תושבי חיפה והצפון להיות רגועים ולדעת כי יש להם על מי לסמוך בכל רגעי החירום לכשיגיעו  לכרמל ", אמר ד"ר גולדברג.

בצוות שע"ח של כרמל שותפים ד"ר רוני דיוקמן, מיתי אשכנזי, יעקב שוורץ, ניר רוגר, ליאב חיים, ושרה קידן.

 

בצילום – צוות שע"ח כרמל עם מפקדי התרגיל ופיקוד העורף – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית