כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 25.01.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

שיטה חדשנית ובלעדית בצפון לטיפול בנגעי סרטן בכבד

מכשיר המיקרו וויב (MICRO WAVE) הוא המילה האחרונה בתחום סרטן הכבד והוא מאפשר צריבה של נגעים מפוזרים על הכבד מבלי צורך לנתח או לכרות חלק גדול מהכבד

ריאד חדאד ופרופ' אריה ביטרמן מכרמל

​כבד וקל בכרמל

שיטה חדשנית ובלעדית בצפון לטיפול בנגעי סרטן בכבד מוכנסת בימים אלו לביה"ח כרמל.

מכשיר המיקרו וויב (MICRO WAVE) הוא המילה האחרונה בתחום סרטן הכבד והוא מאפשר צריבה של נגעים מפוזרים על  הכבד מבלי צורך לנתח או לכרות חלק גדול מהכבד.

מי שמפעיל ומנתח עם המכשיר באופן בלעדי מעכשיו באזור הצפון הוא ד"ר ריאד חדאד.

ד"ר חדאד חזר החודש לביה"ח כרמל אחרי 3 שנים במרכז העשייה הכירורגית המתקדמת במרכז הארץ.

ד"ר חדאד ניהל את היחידה לניתוח כבד לבלב ודרכי המרה במרכז הרפואי בלינסון במשך 3 שנים וכעת הוא מביא את כל הניסיון והידע המקצועי הרב שנצבר כולל ניתוחים לפרוסקופים (זעיר פולשני ) וניתוחים באמצעות רובוט הדה וינצי' לטובת תושבי הצפון.

" ביה"ח כרמל וחיפה הם הבית האמיתי שלי, ואני שמח לחזור לכאן " אומר ד"ר חדאד.

ד"ר ריאד חדאד בן 52 למד רפואה בטכניון בחיפה, עשה התמחות בכירורגיה כללית באיכילוב ושימש רופא בכיר באיכילוב כשנתיים.

הוא עבר "השתלמות על" במשך  4 שנים בטורונטו קנדה בכירורגיה אונקולוגית של מערכת העיכול עם התמחות בניתוחי כבד לבלב אונקולוגיים. ב 2006 הגיע ד"ר חדאד לכרמל ועסק בניתוחי כבר לבלב ודרכי העיכול. עם חזרתו כיום לחיפה והצפון ד"ר חדאד הינו אחד המומחים הבודדים והבלעדיים בצפון המנתח את ניתוחי הכבד והלבלב בשיטה הלפרוסקופית ללא צורך בפתיחת בטן.

"לניתוחי הכבד והלבלב בשיטה הזעיר פולשנית יתרונות רבים, מסביר פרופ' אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל. ההחלמה מניתוח זעיר פולשני הינה מהירה יותר,

האשפוז קצר יותר, הסבל הנגרם לחולה גם הוא קצר יותר, כמו כן אין צורך בשימוש מוגבר בתרופות אנטיביוטיות ובמשככי כאבים .

בנוסף הניתוח הלפרוסקופי וההחלמה המהירה  ממנו מאפשרים  לחולה הגעה מהירה יותר לטיפולים הכימותרפיים ומזרזים  את הטיפול האונקולוגי בו.

ד"ר ריאד חדאד חבר בארגון רופאים לזכויות אדם בו הוא מייעץ ועוזר בניתוחים והוא גם פעיל בעמותת "חיואר" עמותה ערבית לחינוך אלטרנטיבי. ד"ר חדאד חבר בוועד המנהל של ביה"ס של העמותה הנמצא בהדר בחיפה.

ד"ר חדאד ינהל את היחידה לניתוחי כבד ולבלב במרחב של הכללית בחיפה ובגליל המערבי ובתוך ביה"ח כרמל. במרחב של הכללית בחיפה ובגליל מערבי יראה ד"ר חדאד חולים ומטופלים במסגרת המכון האונקולוגי במרכז הרפואי לין וימליץ על דרכי הטיפול המתאימות או על ניתוח במקרה הצורך. בביה"ח כרמל יפעל וינתח ד"ר חדאד במקביל בשתי המחלקות הכירורגיות א' ו ב' וינתח חולים לפי הצורך.

הטיפול ביחידת הכבד לבלב  החדשה אותה ינהל ד"ר חדאד הינו בגישה רב מערכתית והוא יתבצע בשיתוף אנשי הרנטגן והאונקולוגים כדי לתפור לחולה את חבילת הטיפול המתאימה והטובה ביותר עבורו. בנוסף יעבוד ד"ר חדאד גם עם יחידת הכבד בניהולו של פרופ' אלי צוקרמן שנחשב לאחד ממומחי הכבד המובילים  בארץ ובעולם שם יתמקד הצוות בטיפול בנגעים כבדיים באמצעות אבלציות מתקדמות ( צריבה).

באמצעות מכשיר המיקרו וויב ניתן יהיה לצרוב נגעי כבד סרטניים המפוזרים  על פני הכבד אפילו ללא צורך בניתוח לפתיחת הבטן, במקרה הצורך יבצע ד"ר חדאד את הצריבה הנדרשת באמצעות ניתוח לפרוסקופי או ניתוח פתוח, הכל לפי מצב החולה. מדובר במכשיר הטוב ביותר בעולם מסוגו והוא מטופל בלעדית בצפון ע"י ד"ר חדאד.

בנוסף יהווה ד"ר חדאד חלק מהמרפאת גסטרו ייחודית וייעודית בשיתוף הגסטרו-אנטרולוג ד"ר קובי דיקשטיין, בה הם יטפלו במחלות הלבלב.

מדובר במרפאה ייעודית עם שיטות טיפול אבחנתיות וטיפוליות חדשניות ומגוונות כשהיתרון הוא שהחולה מקבל את כל הייעוץ תחת קורת גג אחת.

ד"ר חדאד אומר כי " אחרי ההתנסות במרכז הארץ אני מביא חזרה לצפון רפואה טובה יותר מודרנית ומתקדמת יותר. אני מאמין ברפואה טובה גם בפריפריה על מנת להוביל רפואה רב מקצועית כמו המרכזים המובילים בארץ ובעולם".

פרופ' אריה ביטרמן מנהל המחלקה הכירורגית א' אומר כי הוא מברך על חזרתו הביתה לצפון  של ד"ר חדאד וכי הוא יהווה כוח משמעותי ואיכותי מהמובילים בארץ.

" ד"ר חדאד ויתר על מישרה בכירה באזור המרכז ותושבי הצפון יזכו במנתח ורופא הן בקהילה והן בבית החולים כרמל מהטובים ביותר שיש".

ד"ר דוד חזן מנהל המחלקה הכירורגית ב' בכרמל מברך גם הוא על חזרתו של ד"ר חדאד לצפון ואומר כי מדובר בתוספת של יכולות כירורגיות מצוינות וכי כל תחום הכבד והלבלב יקבל מעתה שדרוג משמעותי באיכויות הטיפול והניתוח הנפתחות בפנינו. " זאת בשורה מצוינת לכל המטופלים" מסכם ד"ר חזן מכרמל

 

בצילום – ד"ר ריאד חדאד ופרופ' אריה ביטרמן מכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית