כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 02.02.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

תלמידי ביה"ס הריאלי אחוזה הגיעו ליום עיון מקצועי ולמידה עם מומחי הכרמל

64 התלמידים והתלמידות תלמידי כיתות ט' במגמה הביולוגית הגיעו במסגרת העשרת לימודי הביולוגיה שלהם והכנת פרויקטים בלימודי ביולוגיה מתקדמת

תלמידי הריאלי בכרמל

​כרמל למען הקהילה

ביה"ח כרמל אינו נמצא רק בלב שכונת המגורים באחוזה אלה נטוע גם בליבם של התושבים והקהילה. כחלק מהשותפות עם הקהילה הגיעו עשרות תלמידי ביה"ס הריאלי אחוזה ליום עיון מקצועי ולמידה עם מומחי ביה"ח כרמל.

64 התלמידים והתלמידות תלמידי כיתות ט' במגמה הביולוגית הגיעו במסגרת העשרת לימודי הביולוגיה שלהם והכנת פרויקטים בלימודי ביולוגיה מתקדמת.

ד"ר גלית דיכטרמן מנהלת מכון הדימות של כרמל ריתקה את התלמידים בהרצאה מאלפת  על ההיסטוריה של הדימות והשפעתה על מהלך חיינו כיום. " ביה"ח כרמל מוביל בנושא הדימות בצפון אצלנו מוצב הסיטי הטוב ביותר עם הרופאים הטובים ביותר ואנו תמיד שמחים לפתוח צוהר של למידה לדור הצעיר " אמרה ד"ר דיכטרמן.

ד"ר שחר כהן רופא וחוקר ממעבדת מחלקת נשים הרצה לתלמידים על התפתחות תאי הגזע ותהליכים מחקריים חדשים. פרויקט המחקר והלמידה של תלמידי הריאלי אחוזה היה השנה בתחום הייעוץ הגנטי וחוקי התורשה. במסגרת הפרויקט בחרה כל קבוצה מחלה גנטית מסוימת העוברת בתורשה ותפקיד הקבוצה היה לחקור ולבדוק לעומק את מאפייני המחלה הגנטית.

מהמכון הגנטי של ביה"ח הרצתה היועצת הגנטית עמליה הררי שחם על חשיבות הייעוץ הגנטי ופתרה לתלמידים שאלות לא פתורות שהם לא הצליחו להבין אותן לעומקם עד היום.

מי שהפיקה ויצרה את החיבור המוצלח בין ביה"ח כרמל לביה"ס היא הגב' יעל הר ציון המנהלנית האחראית  במכון הרנטגן בכרמל.

בשיחת הסיכום, התלמידים  הביעו שביעות רצון מיום העיון ואמרו שהנושאים שנבחרו להצגה היו מעניינים העשירו את עולמם וחידדו להם עוד בנושאים שכבר למדו. התלמיד שלו הר- ציון אמר  " זה היה יום מאוד מעניין, מעשיר ומפתח מחשבתית את הראש. שמחתי קצת לצאת מעולם משחקי המחשב והמסכים לו אנו רגילים  והיחשף למשהו חדש ומעניין".

מנהלות הפרויקט המורה לביולוגיה סופי אביגדור ומחנכת הכיתה נורית לוי הודו לצוות ביה"ח כרמל על שיתוף הפעולה

" אנו מבקשות להודות על הביקור והסיור המרתק והמעשיר, התלמידים גילו התלהבות רבה התעניינו, שאלו שאלות גם במהלך הרצאות וגם בהמשך בכיתה בבית הספר. אנו מעריכות מאוד את היוזמה ההתגייסות וההזדמנות שנתן לנו ביה"ח כרמל כדי להכיר מקרוב את עבודת הקודש של הצוות היקר של ביה"ח. אין לנו ספק כי התלמידים יצאו נשכרים ועל כך תודתנו".

 

בצילום – תלמידי הריאלי בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית