כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.02.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

המערך הקרדיולוגי בביה"ח כרמל הוא מהמובילים והמצטיינים בישראל

כחלק מההובלה ברפואת הלב בישראל נבחרו לתפקידים בכירים וכמובילים באיגוד הקרדיולוגי בישראל שני רופאים מומחים ובולטים מהמערך הקרדיולוגי בכרמל

פרופ רובינשטיין ודר צפריר בכרמל

​כרמל מכל הלב

המערך הקרדיולוגי בביה"ח כרמל הוא מהמובילים והמצטיינים בישראל. רפואת הלב והרפואה הקרדיווסקולרית הן חוד החנית של המצוינות בכרמל.

כחלק מההובלה ברפואת הלב בישראל נבחרו לתפקידים בכירים וכמובילים באיגוד הקרדיולוגי בישראל שני רופאים מומחים ובולטים מהמערך הקרדיולוגי בכרמל.

פרופ' רונן רובינשטיין נבחר לתפקיד מזכ"ל האיגוד וד"ר ברק צפריר נבחר כמזכיר החוג לאפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית.

פרופ' רובינשטיין מכרמל נבחר לתפקיד יו"ר האיגוד זו הקדנציה השנייה ברציפות וזכה ב 171 קולות מסך 220 המצביעים ויחד עם נשיא האיגוד הנבחר הם יובילו את רפואת הלב בישראל מול ובשיתוף האיגודים הקרדיולוגיים ברחבי העולם.

האיגוד הקרדיולוגי בישראל הינו האיגוד המקצועי הרשמי של הקרדיולוגים במדינת ישראל, מהווה חלק מההסתדרות הרפואית ופועל ברשות המועצה המדעית.

" התוכנית שלנו בישראל מבחינתי היא להמשיך לבסס מבחינה ארגונית ומקצועית את הפעילות הענפה של האיגוד הקרדיולוגי לקידום הקרדיולוגיה בישראל והמלחמה במחלות הלב, מסביר פרופ' רובינשטיין. אנו נפעל על ידי קידום תכניות בריאות לאוכלוסייה, חינוך והדרכה ובחינות לרופאים, קיום של מפגשים מדעיים רבים וכנסים של האיגוד על 13 חוגיו הפעילים. נקדם עבודה עם המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית במגוון נושאים כולל עדכון ההתמחות בקרדיולוגיה ויצירת "התמחויות על" בתתי המקצועות השונים של קרדיולוגיה. נעבוד יחד עם משרד הבריאות בנושאים מגוונים בינם קביעת מדדי איכות לטיפול והכנסת תרופות וטכנולוגיות חדשות לסל הבריאות. ביסוס והרחבת קשרים בינלאומיים עם האיגודים הקרדיולוגים בעולם. כמו כן האיגוד אחראי לכתיבת ניירות עמדה והנחיות לאבחון וטיפול במחלות לב שמשמשים את כל מערכת הבריאות", מעדכן פרופ' רובינשטיין.

ד"ר ברק צפריר נבחר כמזכיר החוג לאפידמיולוגיה ומניעה קרדיווסקולרית.

ד"ר צפריר מנהל גם בכרמל ובעכו מרפאה ייחודית לטיפול בהפרעות בשומני הדם ומניעת מחלות לב. "המטרה העיקרית שלנו היא להעלות את המודעות לחשיבות שמירה על אורחות חיים בריאים באוכלוסייה, ולאבחן ולטפל בגורמי הסיכון לטרשת עורקים כבר בשלב מוקדם, בייחוד באנשים עם היסטוריה משפחתית ענפה של תחלואה בגיל צעיר. טרשת העורקים מובילה להתפתחות התקפי לב, אירועים מוחיים ומחלות כלי דם מסביר ד"ר צפריר. גורמי סיכון כגון סוכרת, עישון, יתר לחץ דם, הפרעות בשומני הדם, עודף משקל  ואורח חיים יושבני, הינם שכיחים באוכלוסייה. הימנעות מהם ע"י אורח חיים בריא, וזיהוי וטיפול נכון בשלב מוקדם, יכולה לצמצם משמעותית את התחלואה והתמותה ממחלות אלו. עבודות מחקר מראות כי גם באנשים אשר להם גנטיקה "רעה", אורח חיים בריא ואיזון גורמי הסיכון בגיל צעיר, מפחיתים משמעותית התפתחות תחלואה ותמותה ממחלות לב וכלי דם".

מנהל המערך הקרדיולוגי בביה"ח כרמל פרופ' משה פליגלמן אמר" זהו כבוד גדול למערך הלב שלנו ששניים מבכירי הרופאים שלנו בכרמל נמצאים כמובילים ברפואת הלב בישראל. אני בטוח בתרומתם החשובה של פרופ' רובינשטיין וד"ר צפריר לאיגוד הקרדיולוגי הישראלי. לכולנו מטרה אחת ברורה ומשותפת להילחם ולצמצם את מחלות הלב ולפעול לקידום אורח חיים בריא לכלל תושבי ישראל, אני מאחל לשני המנויים החדשים הצלחה רבה".

 

בצילום –  פרופ' רובינשטיין וד"ר צפריר בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית