כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

בכרמל מרכינים ראש לזכרה של האחות טובה קררו ז"ל

עשרות עובדי ביה"ח כרמל עמדו המומים וכואבים מול עמדת הזיכרון שהוקמה בין לילה לזכרה של האחות טובה קררו ז"ל שנשרפה במהלך עבודתה כאחות בקופת חולים

עובדי כרמל כואבים ומוחים ליד פינת הזיכרון

​עשרות עובדי ביה"ח כרמל עמדו המומים וכואבים מול עמדת הזיכרון שהוקמה בין לילה לזכרה של האחות טובה קררו ז"ל שנשרפה במהלך עבודתה כאחות בקופת חולים.

טובה שנרצחה בדם קר הציפה ברגשות של כאב עצום את כל המדינה ואת עובדי מערכת הבריאות בפרט. עובדי ביה"ח כרמל אחים אחיות רופאים וצוותי רפואה רבים הצטופפו המומים ליד עמדת הזיכרון הדליקו נרות נשמה והחזיקו שלטי מחאה גדולים הכתובים בעברית ובערבית ובהם כתוב -  "די לאלימות נגד הצוות הרפואי" " לא נסכים לאלימות" "כולנו מזועזעים". בספר זיכרון מיוחד שהוצב בעמדת הזיכרון כתבו כל אחד את תחושותיו ורגשותיו בעקבות הרצח המזעזע שטילטל את המדינה.

מירה שטרית מנהלת הסיעוד בטיפול נמרץ בכרמל כתבה בספר הזיכרון," צוות הסיעוד אינו שק חבטות, לאן הגענו ? חבל על החיים שנקטפו בטרם עת". מנהלת הסיעוד במיון ילדים פאתן זיידאן כתבה, "זה רצח מזעזע נורא ואיום, דיי לאלימות בכל המגזרים, צריך לטפל בנושא לעומק כדי שאף אחד מאתנו לא יהיה חשוף יותר למציאות נוראה כזאת". מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית אופיר ניסים כתב," הדעת שאינה סובלת את האש ששורפת, כל אח ואחות הם אהבה גדולה לחיים. החיים של האחות טובה  ז"ל שנלקחו יקרים, מנוח אין, ואין מילים מלבד האלם ".

ד"ר רוני דיוקמן סגן מנהל ביה"ח כתב," יש לפעול בנחישות למגר את הנגע הזה מתוכנו, זה לא יהודי, ולא אנושי". דלית פינטל מנהלת הסיעוד של כרמל חיבקה את כל צוותי הסיעוד שהתכנסו סביב עמדת הזיכרון ואמרה כי האלימות כלפי הצוותים הרפואיים בישראל מזעזעת וגינתה את הרצח הנורא.

פנינה וולף יו"ר ועד העובדים בכרמל שהיא גם אחות מיילדת במקצועה הביעה תדהמה כיצד יתכן כי בישראל אחות הוצתה למוות בעת מילוי תפקידה, בעודה מעניקה טיפול רפואי למטופל במרפאה. במחאה ובכאב על הרצח הנורא השביתו ועדי העובדים בכל המדינה את מערכות הבריאות וגם ביה"ח כרמל שבת מעבודה בשעות הבוקר "אנו מבקשים להביע את כאבנו על אובדן חברתנו, ולשלוח תנחומים ממעמקי ליבנו למשפחה " אמרה יו"ר הועד פנינה וולף.

באגרת שהופצה לכלל עובדי ביה"ח כתב מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג

" הרצח המזעזע והמקומם, מעבר להיותו טרגדיה אנושית קשה, העלה שוב את הבעיה של אלימות כנגד צוותים רפואיים בישראל. אלימות זו, מילולית, התנהגותית ולעיתים גם פיזית, הפכה למכת מדינה בכלל ובמערכת הבריאות בפרט. חייבים להתייחס לאלימות כנגד עובדי מערכת הבריאות בכל הרצינות ולנקוט בצעדים משמעותיים למיגור התופעה. עובדי בית חולים כרמל כמו שאר עובדי מערכת הבריאות חייבים להרגיש בטחון במקום עבודתם כדי שיוכלו למלא את תפקידם ואת שליחותם!. תנחומינו למשפחתה של טובה קררו ז"ל , שהיתה עובדת ותיקה ומסורה שלנו בכללית.

אני מחזק את ידיכם בשעה קשה זו" כתב בכאב מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג.

 

בצילום – עובדי כרמל כואבים ומוחים ליד פינת הזיכרון – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית