כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.10.2018

    מאת:
  • בית חולים כרמל

השירות הבריאטרי בכרמל לניתוחי ירידה במשקל גדל ומשתדרג

המרפאה מורכבת מצוות רב מערכתי הכולל רופאים מקצועיים בניהולו של ד"ר פרויליך, צוות סיעודי ייעודי, עובדות סוציאליות ודיאטניות. צוות המרפאה מלווה את המנותח לאורך כל הדרך מפגישות והכנה לפני הניתוח דרך הניתוח עצמו, ועד למעקב שנתי והדרכות למטופל.

לרדת בגדול בכרמל

כחלק מהשדרוג ומתן מענה מקצועי ואיכותי למטופלי הצפון מונה ד"ר דביר פרויליך למנהל השירות הבריאטרי בכרמל.

ד"ר פרויליך יליד חיפה בן 44, למד רפואה בטכניון עשה התמחות בכירורגיה כללית בכרמל ובבית חולים הר סיני בניו יורק, ובנוסף עשה תת התמחות בכירורגיה בריאטרית ולפרוסקופית מתקדמת במרכז הרפואי קליבלנד קלינק, שבאוהיו ארה"ב.

ד"ר פרויליך עובד בכרמל מעל 13 שנה, הוא מומחה בכירורגיה כללית עם התמחות בניתוחים בריאטריים ולפרוסקופיים מתקדמים. במסגרת המרפאה הבריאטרית שבניהולו השילו המטופלים שטופלו ונותחו בכרמל רק בשנה האחרונה מעל 4 טון משקל. המטופל הגדול ביותר הסיר ממשקל גופו בעזרת הניתוח שעבר במרפאה 130 ק"ג. המטופל הצעיר הגיע למרפאה במשקל 220 ק"ג וכיום לאחר הניתוח ובעזרת ליווי של צוות המרפאה הוא שומר על משקל בריא של 90 ק"ג בלבד.

"הניתוח הוא גורם חשוב ומרכזי בהורדת המשקל, מסביר ד"ר פרוייליך אבל הניתוח הוא לא קסם. חשוב לזכור כי נדרש שיתוף פעולה והיענות מצד המטופל הכולל שינוי באורח החיים התמדה בדיאטה, פעילות גופנית וביקורים וביקורות במרפאה". השמנת יתר הוכרזה על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגיפה של המאה ה- 21. כיום הפתרון היעיל ביותר לאורך זמן להתמודדות עם מגפת ההשמנה הוא ניתוח בריאטרי. המרפאה הבריאטרית בכרמל פועלת בהצלחה רבה כבר 12 שנה כחלק מהמחלקה הכירורגית ב' בניהולו של ד"ר ריאד חדאד, והיא נותנת מענה מקיף וכירורגי לטיפול בהשמנת יתר.

המרפאה מורכבת מצוות רב מערכתי הכולל רופאים מקצועיים בניהולו של ד"ר פרויליך, צוות סיעודי ייעודי, עובדות סוציאליות ודיאטניות. צוות המרפאה מלווה את המנותח לאורך כל הדרך מפגישות והכנה לפני הניתוח דרך הניתוח עצמו, ועד למעקב שנתי והדרכות למטופל. המחלקה בכרמל מנתחת כ- 130 ניתוחים בשנה כשכל הניתוחים מבוצעים בגישה לפרוסקופית זעיר פולשנית.
במחלקה מבוצעים כמעט כל הניתוחים הבריארטריים כמו שרוול קיבה (קיצור קיבה) ניתוחי מעקף קיבה, וניתוחי מיני מעקף.

למחלקה אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בתוצאות הניתוחים ובשמירה על משקל תקין ובריא של המטופלים. לצוות המרפאה הצטרף לאחרונה רופא מקצועי נוסף ד"ר דשקובסקי איגור, מומחה בעל ניסיון רב שנים שיתרום רבות למרפאה. ד"ר פרויליך מעדכן כי אחד השינויים הדרמטיים בעקבות הניתוחים הבריאטריים הוא שיפור משמעותי עד כדי ריפוי מלא ממחלת הסוכרת. מה שחוסך דקירות הזרקות האינסולין טיפול התרופתי בכדורים וחזרה מהירה לאורח חיים נורמלי. כתוצאה מניתוח ישנו גם שיפור ניכר ומשמעותי בשאר המחלות הנלוות להשמנת היתר כמו יתר ל.ד, דום נשימה בשינה, יתר שומנים בדם, כבד שומני ועוד.

"היתרונות שלנו כמרפאה בריאטרית מסודרת מסביר ד"ר פרויליך הם זימון תורים מסודר וקצר למבוטחי כללית, ליווי של הצוות הרב מקצועי והכנה לניתוח. כשהמטופלים לא נפרדים מהמחלקה לאחר הניתוח אלה הם מוזמנים לביקורות ומעקבים שוטפים לאורך השנה הראשונה ולאחר מכן ביקורות בכל שנה.

"חשוב לנו לשמור עם המטופלים על קשר רציף כדי להבטיח את הצלחת הניתוח ועמידה ביעד אומר ד"ר פרויליך, המטרה שלנו היא לשמור על בריאות תקינה וטובה, ושיפור איכות החיים של המטופל לאורך שנים רבות. יש לנו צוות במרפאה העובד במסירות רבה ויודע לתת מענה לכל בעיה שעלולה להתעורר לאחר הניתוח, ולשמחתנו ישנה שביעות רצון גבוה מאוד מצד כל המטופלים".

כיאה למי שמתעסק בטיפול בהשמנת יתר ד"ר דביר פרויליך נותן דוגמה אישית למטופליו. הוא מאוד אוהב ספורט ופעילות גופנית. הוא רוכב על אופניים, שוחה ורץ. בין לבין הוא גם חובב מוסיקה בשעות הפנאי, מוסיקת ג'ז, קלסית ואלקטרונית. ד"ר פרויליך נשוי לאלה מרפאה באומנות ואב גאה ל- 3 ילדים  כשקטן נולד רק לפני מספר ימים במחלקת יולדות שבכרמל.

 

כדי לתאם תור למרפאה הבריאטרית בכרמל ניתן להתקשר לזימון תורים בטלפון 04-9932777 ולהצטייד בהפניה מרופא משפחה.

 

 

בצילום – ד"ר דביר פרוייליך מנהל השירות הבריאטרי בכרמל
צילום: אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית