כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 15.02.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

מפגש נשים מיוחד שנערך בחיפה

מנות אוכל בד"צ וגלאט, מודד חום שבתי, עירוב שבת מהודר, מנורת לילה שבתית, ועוד חידושים רבים ליולדת הדתית חרדית מבית היוצר של בית החולים כרמל הוצגו במפגש נשים מיוחד שנערך בחיפה

מנהלת הסיעוד מירב בהרצאה, חדרי הלידה בכרמל

יולדות בכרמל

מנות אוכל בד"צ וגלאט, מודד חום שבתי, עירוב שבת מהודר, מנורת לילה שבתית, ועוד חידושים רבים ליולדת הדתית חרדית מבית היוצר של בית החולים כרמל הוצגו במפגש נשים מיוחד שנערך בחיפה.

את ביה"ח כרמל ייצגה האחות מירב פינקלשטיין מנהלת הסיעוד של מחלקת יולדות בכרמל שהרצתה בכישרון רב בפני הנשים על היתרונות והייחודיות של לידה בביה"ח כרמל.

הכנס נערך ע"י ארגון נצ"ח- נשות צאנז חיפה והתקיים השנה בסימן " נצח מאז ולתמיד". לכנס שנערך בהיכל הכינוסים נדבורנא הגיעו מאות נשים והוא כלל תוכנית מגוונת ועשירה. את עיקר תשומת לב הערב משכה ההרצאה של מנהלת הסיעוד מכרמל מירב פינקלשטיין שהציגה את היתרונות הרבים בחוויית הלידה בכרמל עם הדגשים והתאמות לנשות המגזר הדתי חרדי.

" רק לאחרונה חנכנו קומת חדרי לידה ופגיה מהיפות והמתקדמות ביותר בארץ, עדכנה מנהלת הסיעוד מירב.

בקומה חדרי לידה חדשים ונוחים במיוחד עם חדר ניתוח משוכלל וצמוד למקרה הצורך ופגיה חדשה ומתקדמת . הפגייה החדשה של כרמל בניהולו של פרופ' אבי רוטשילד זכתה זו השנה השלישית ברציפות בתואר הפגייה הטובה ביותר בישראל והיא נמצאת המשך ישיר לחדרי הלידה וכוללת טיפול נמרץ לפגים במקרה הצורך.

לטובת נשות המגזר הדתי אנו מציעים ליולדות פתרונות מושלמים מקצה לקצה לדוגמא בכניסה לחדרים במחלקת היולדות מוצבות נטלות לנטילת ידיים, ליולדות המבקשות ניתן להזמין מנות אוכל בהכשרים מהודרים גלאט ובד"צ, כל נושא שמירת השבת מקבל דגש מיוחד עם פתרונות מיוחדים ומותאמים כמו מנורת לילה ליד מיטת היולדת המותאמת לשבת, דלתות הכניסה לחדרי הלידה ולמחלקת היולדות מצוידות עם מנגנוני גרמה  מיוחדים למניעת חילול שבת, לאחרונה בשיתוף ובעזרת רב הכללית הרב מנחם לפקיבקר הוכשר עירוב מהודר לבית החולים, לביה"ח רב צמוד הרב מאיר אינדיק הקשוב לכל בקשה או בעיה ומציע פתרונות ליולדות ולבני המשפחה. בבית החולים ישנו גם בית הכנסת מפואר ובכל שבת גבאי בית הכנסת יונתן בן שמעון עורך קידוש מיוחד להורים החדשים הכולל חמין וקוגלים ועוד הפתעות. בצמוד לבית החולים נמצאת דירת אירוח הניתנת ללא תשלום למשפחות לצורך שהיה בשבת בתיאום מראש,  ועוד ועוד.

בנוסף ציינה מירב את האפשרות במחלקת היולדות של כרמל לביות מלא של התינוק , מה שנותן לאם ולתינוק תחושה של בית וקרבה לאם כבר מרגע הלידה ועד לרגע עזיבת האם את המחלקה.

כמו כן ניתן להזמין סיורים מקדימים בחדרי הלידה ובמחלקה לנשות המגזר בצורה מותאמת למגזר הדתי חרדי.

הנשים שהשתתפו בכנס הודו מקרב לב למירב מכרמל על ההסברים המפורטים והברורים וחלקם גם סיפרו על חווית הלידה שהן עברו במחלקה. על הנוחות וההתאמה המיוחדת לטובת היולדות.

" אנחנו כאן כדי להתאים ולהביא לנוחות המרבית לכל יולדת ויולדת מכל מגזר, אמרה מירב. יתרונות מחלקת היולדות של כרמל מוכרות כבר לאלפי נשים ויולדות מכל אזור חיפה והצפון גם אתן מוזמנות ליהנות מהן, לפרטים והרשמה לסיורים ניתן להתקשר לטלפון 048844489

 

בצילום – מנהלת הסיעוד מירב בהרצאה, חדרי הלידה בכרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית