כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 21.07.2016

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

ד"ר איגור גויכמן מכרמל זיהה והציל ילדה עם Bobble-head doll syndrome

ד"ר גויכמן איגור נוירולוג ילדים בכיר מביה"ח כרמל הוא אחד הרופאים הבודדים שזיהו ילדה החולה במחלה הנדירה והצליחו להציל את חייה.

איגור גויכמן

גאווה ישראלית – אצלנו בכרמל

עד היום בכל העולם התגלו ופורסמו רק 70 מקרים של מחלת ה "בבל הד–דולס סינדרום" מחלה נוירולוגית סופר נדירה בה הילדים הנפגעים בה מנדנדים את ראשם כמו בובה (ומכאן שמה). תופעת נדנוד הראש של הילדים נגרמת כתוצאה מציסטה הגדלה ולוחצת על גזע המוח.

אי אבחון המחלה בזמן, גורם לגדילת הציסטה עד לגרימת מוות לילד החולה . ד"ר גויכמן איגור נוירולוג ילדים בכיר מביה"ח כרמל הוא אחד הרופאים הבודדים שזיהו ילדה החולה במחלה הנדירה והצליחו להציל את חייה.

החולה, ילדה בת 4 תושבת טירת הכרמל אובחנה ע" ד"ר גויכמן מכרמל כחולה במחלה, נותחה בהצלחה ניתוח נוירוכירורגי מסובך וחייה ניצלו.

בעקבות מומחיותו הרבה של ד"ר גויכמן הוא הוזמן כמרצה ראשי ואורח כבוד, לכנס המומחים הגדול ברוסיה.

לכנס השנתי של המכון הלאומי לטיפול ולחקר מחלות ילדים ואורתופדיה שבסן פטסבורג הגיעו מאות רופאים מכל רחבי המדינה.

בעיר סן פטרסבורג לבדה כ 7 מיליון תושבים וכ 200 בתי חולים עם עשרות אלפי רופאים ומומחים.

" זאת היתה גאווה גדולה עבורי כרופא מישראל להיות מוזמן כמרצה לכנס ענק ומכובד בסדר גודל כזה, מספר ד"ר גויכמן מכרמל. ברוסיה בכלל, ובסן פטסבורג בפרט מרוכז המון ידע רפואי בכל תחום כמעט.  והעובדה שהם בחרו אותי כמרצה מבית החולים כרמל וממדינת ישראל היא בהחלט סיבה לגאווה לאומית".

בכנס העביר ד"ר גויכמן 3 הרצאות מרכזיות. הרצאה על שיתוק מוחין עם אבחנה מבדלת. ההרצאה דנה במצבים העלולים להיות דומים קלינית אבל הסיבה להן אינה שיתוק מוחין. הרצאה על הפרעות קשב וריכוז בילדים עם דגש על אבחנה וטיפול מדויקים והרצאה שלישית ומרתקת על סינדרום הבבל הד-דולס.

בהרצאתו ובהגעתו של ד"ר גויכמן למכון בסן פטסבורג היתה עבורו גם סגירת מעגל אישי. ד"ר גויכמן היה סטודנט לרפואה והתמחות ברפואת ילדים באותו מכון בשנת 1972 היום לאחר כמעט 45 שנה הוא סגר מעגל והגיע להרצות כאורח כבוד במכון בו למד.

הכנס עבר בהצלחה רבה ובסופו נרשמו בקשות רבות מצד הרופאים הרוסים להידוק וחיזוק הקשר מול בית החולים כרמל ומומחי הילדים שלו.

פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת ילדים בכרמל אומר – " אנו תומכים ומעודדים מומחים שלנו להרצאות ושיתופי פעולה רפואיים ומקצועיים ברחבי העולם. ד"ר גויכמן הינו נוירולוג ילדים בעל ידע עצום וחוש קליני מדהים, ומהווה עמוד תווך במערך נוירולוגיה ילדים והתפתחות הילד במרחב חיפה וגליל מערבי, בראשותו של פרופ' צלניק הנמצא כרגע בשבתון באוסטרליה.

המערך הינו מהטובים והמובילים בישראל, ומשרת נאמנה ציבור מטופלים רב ומרוצה.  המכון מורכב מצוות רב מקצועי כולל רופאים נוירולוגים והתפתחותיים, אחיות, מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטיות, תזונתיות עובדות סוציאליות, קלינאיות תקשורת ועוד, וד"ר גויכמן מהווה רופא לדוגמא במכון מצליח זה. אנו גאים בו על הרצאתו המוזמנת היוקרתית והמוצלחת בסנט פטרסבורג".  

בצילום – ד"ר גויכמן מביה"ח כרמל – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית