כללית שלי
מרכז רפואי כרמל, חיפה

פורסם בראשונה: 03.03.2017

    מאת:
  • המרכז הרפואי כרמל

ביה"ח כרמל עבר בהצלחה בפעם השלישית ברציפות את מבדק האקרדיטציה

מבדק האקרדיטציה הינו מבדק איכות ובטיחות בינלאומי בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ארגון ה JCI. כרמל הינו ביה"ח היחידי בחיפה והסביבה המחזיק בתו האיכות הבינלאומי היוקרתי

מנהל כרמל דר גולדברג בטכס קבלת תו האיכות הבינלאומי

כרמל – איכותי בטוח ומאושר

ביה"ח כרמל עבר בהצלחה בפעם השלישית ברציפות את מבדק האקרדיטציה - מבדק איכות ובטיחות בינלאומי בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ארגון ה  JCI. כרמל הינו ביה"ח היחידי בחיפה והסביבה המחזיק בתו האיכות הבינלאומי היוקרתי. ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל – " מדובר בהישג חשוב ביותר שמבטא את העבודה הקשה לקידום תחום האיכות ובטיחות המטופל בבית החולים כרמל ע"י כל העובדים. אנו גאים על שקיבלנו שוב את תו תקן האיכות. נמשיך להעניק למטופלים שלנו את הטיפול האיכותי והבטוח ביותר".

בתום חמישה ימי מבדק קפדני שנערך ע"י צוות של ארבעה בקרים נציגי ארגון  ה- JCI  האמריקאי

(joint Commission International) , הוסמך ביה"ח כרמל בפעם השלישית ברציפות, וקיבל שוב את תו התקן המעיד על עמידתו בכל הסטנדרטים המחמירים של ארגון האיכות ובטיחות וגם כמרכז רפואי מצטיין להוראה, אקדמיה ומחקר.

זהו תו תקן בינלאומי מחמיר ביותר לתחום האיכות והבטיחות והוא המעיד כי מוסד הבריאות הנבדק  עומד בתקנים ובסטנדרטים בינלאומיים של איכות רפואית, אקדמית ומחקרית ובעיקר, עומד בסטנדרטים של  בטיחות המטופל.

מנהלת מערך האיכות והבטיחות של ביה"ח כרמל ד"ר שרון אלרעי-פרייס הסבירה כי מבדק האיכות הקרוי גם מבדק האקרדיטציה הוא בעצם כלי לבדיקה שיטתית ויסודית של כל תהליכי  העבודה בביה"ח ובכל מבדק נוסף מתווספים הוראות ועדכונים קפדניים יותר.

" המבדק בנוי ממאות סטנדרטים  העוסקים בכל היבטי הטיפול במטופלים והמערכות התומכות וכן בבטיחות המבנה והתשתיות של ביה"ח.  הסבירה ד"ר אלרעי

סמל-אקרדיטציה.jpg 

במהלך ימי המבדק עבר צוות הסוקרים האמריקאי ובדק "בזכוכית מגדלת" את כל מחלקות האישפוז במרכז הרפואי כרמל ובדק מעל 1200 פרמטרים שונים.  הסוקרים תשאלו ובדקו את הצוותים הרפואיים וצוותי הסיעוד על ביצוע תהליכים רפואיים, בדקו את בית המרקחת , והנהול התרופתי בכלל המחלקות. כמו כן נבדקו המעבדות, מכון הדימות משאבי אנוש ועוד. הסוקרים גם שאלו מטופלים ובני משפחה על הטיפול הרפואי ודרך מתן המידע ע"י הצוות הרפואי.

חלק מרכזי ממבדק האיכות כלל את בחינת בטיחות תשתיות המבנה, המערך הלוגיסטי ושרשרת האספקה של ביה"ח. הצוות עבר ובדק לעומק את תשתיות המים, החשמל, הגזים הרפואיים, בטיחות אש, בקרת המבנה,  והערכות לחרום. נבדקו בטיחות שרשרת המזון, כמו גם מערך בריאות ובטיחות הסביבה, חומרים מסוכנים,  פינוי פסולות, אספקת כביסה, מערכי הביטחון והניקיון, אספקה סטרילית ניהול ובטיחות המכשור  הרפואי ועוד.

המנהלת האדמניסטרטיבית של ביה"ח סיגל זומר שפעלה בצוות המוביל למבדק האקרדיטציה אמרה כי

" אין ספק כי קבלת התו הבינלאומי היא תעודת כבוד והוקרה לעבודה המאומצת והנהדרת של כלל הצוותים האמונים על תיפעול המערכות המורכבות של ביה"ח לאורך כל השנים. כל הצוותים מחוייבים לעבודה בסטנדרטים גבוהים של בטיחות - איכותית ומקצועית והם הערובה הטובה ביותר שלנו לאיכות ובטיחות כלל הפעילות בבית החולים לאורך זמן", אמרה גב' זומר.

מנהלת הסיעוד בכרמל דלית פינטל ציינה כי " המטרה שלנו היא שעקרונות האיכות והבטיחות של ה JCI יהיו סטנדרט עבודה שוטף ויומיומי של כלל הצוותים בבית החולים ללא קשר למבדק הנערך פעם בשלוש שנים.

אני מבקשת להודות מכל הלב לכל מאות האחים והאחיות שלנו בכרמל אשר שומרים תמיד על עבודה איכותית ובטיחותית". 

ד"ר פאלו נאנו מנהל צוות הבקרה האמריקאי סיכם את שבוע המבדק בכרמל ואמר, "מצאנו כאן בית חולים מאוד מחוייב לבטיחות המטופלים, איכות הטיפול, לאקדמיה ולמחקר רפואי. לאורך כל ימי המבדק פגשנו רק אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. כל נושא המלחמה בזיהומים, טיפול ושימוש בטוח בתרופות, מוכנות לשעת חירום ואיכות טיפול קלינית גבוהה, פועלים כאן בכרמל בצורה מצויינת. אנחנו רואים הדגשים ועבודה מיוחדת בתחום האיכות וביה"ח כרמל הוא בהחלט מוסד רפואי העומד מבחינתנו בכל הסטנדרטים הגבוהים והבינלאומיים של איכות ובטיחות ואנו שמחים להעניק לכם בפעם השלישית את תו ה jci לאיכות ובטיחות".

בצוות מערך האיכות והבטיחות של כרמל שהיו ממובילי המבדק שותפים: ד"ר אופיר לבון, ברוריה מושיץ, ימית מוסאי, ויטלי יורין, אלה קורן, איריס רומנו, מיכל בהירי ואקמאל אבדאח.

ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל אמר כי "אני רואה בקבלת תקן האיכות בפעם השלישית הישג אדיר של צוות בית החולים שלנו. אימצנו את הסטנדרטים הללו ואנו עובדים על פיהם כבר תקופה ארוכה ובכך משפרים כל הזמן את האיכות הרפואית ואת בטיחותם של מטופלינו. אני גאה שבית החולים שלנו זכה להכרה רשמית נוספת, מגורם בינלאומי מקצועי ומוסמך,על היותו בית חולים איכותי ומצוין".

 

בצילום –  מנהל כרמל ד"ר גולדברג בטכס קבלת תו האיכות הבינלאומי - תו ה JCI הבינלאומי

קרדיט – צילום אלי דדון

מדברים על זה בפורומים
הפורומים המחלקתיים בביה"ח כרמל

​ביה"ח כרמל ורופאיו מגישים לכם קהילת פורומים רפואיים במגוון רחב של נושאים שבהם ניתן לשאול שאלות אינפורמטיביות און-ליין ולקבל מענה מהיר ומקצועי ממיטב רופאי המרכז הרפואי "כרמל" - לחצו כאן למעבר לפורומים!

עיתון בית החולים
עיתון חדשות בית החולים והמרחב - בשיתוף מחוז חיפה וגליל מערבי של הכללית