כללית און-ליין
מחקר

פורסם בראשונה: 01.07.2021

    מאת:
  • הילה דהן, מנהלת תחום הפיזיותרפיה בבית רבקה

פעילות מחקרית קלינית בפיזיותרפיה

יחידת הפיזיותרפיה בבית רבקה רואה בפעילות האקדמאית והמחקרית כחלק בלתי נפרד. הפעילות המחקרית חשובה בגזרת ההתפתחות המקצועית האישית והסקטוריאלית. הפעילות האקדמאית על שלל גווניה עוסקת ברכישה והקניית ידע, וכמו כן בפיתוח מיומנויות וידע עדכני

התפתחות הרפואה והטכנולוגיה, בשילוב השיפור באיכות החיים הביאו עלייה בתוחלת החיים, ועל פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בישראל, צפויה עלייה של 110% במספר המבוגרים מעל גיל 75 עד שנת 2035. לצד הנתון המעודד הזה, חשוב להבין שגם אחוז המבוגרים שנזקקים לשירותי בריאות או לאשפוז עולה וצפוי עוד לעלות גם הוא עם הגיל וכך גם הצורך בשיקום מותאם לאוכלוסייה המבוגרת.

>> כך נראית הפעילות של יחידת הפיזותרפיה בבית רבקה

מטופלים מבוגרים שנזקקים למסגרת שיקומית באשפוז חווים נסיגה תפקודית בשל המשבר שהוביל לאשפוז בשילוב עם מחלות הרקע ושבריריותם היחסית אל מול האוכלוסייה הצעירה. לכן קיימת חשיבות רבה למציאת והתאמת טיפול פיזיותרפיה מיטבי שיוביל את המטופל להחלמה תפקודית במהירות המרבית.

יחידת הפיזיותרפיה בבית רבקה - מרכז רפואי שיקומי גריאטרי רואה חשיבות רבה בקידום פעילות מחקרית לצורך ההתפתחות המקצועית האישית והסקטוריאלית ומשלבת אותה בפעילות השוטפת לצד הטיפול בחולים השונים.

הפיזיותרפיסטים ביחידה עוסקים בפיתוח מתמיד של המחקרים הרלוונטיים לאוכלוסייה המבוגרת, בייחוד באוכלוסייה הגריאטרית בשיקום הסב-אקוטי במטרה לבחון, לשפר ולקדם את טיפולי הפיזיותרפיה הניתנים למטופלים, ולוודא שהם מקבלים את הטיפול הטוב והמתקדם ביותר.

המחקרים הקליניים במסגרת שירותי הפיזיותרפיה נעשים תחת פיקוח והנחייה של ועדת הלסינקי מוסדית של מרכז רבין (בית החולים בלינסון).

את המחקרים מובילים פיזיותרפיסטים במרכז יחד עם מערך הרפואה בבית החולים ובשיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים, מרכזים אקדמאיים בארץ וחברות סטרט-אפ.


על המחקרים שביצענו

המחקרים שיחידת הפיזיותרפיה לקחה בהם חלק לאחרונה:

• השפעת אימון אופניים במטופלים מבוגרים אחרי שברי ירך מנותחים.

ניבוי יכולת הליכה ומעבר כיסא-מיטה בסוף השיקום במטופלים לאחר אירוע מוחי.

השפעת אימון הליכה ב Alter-G על מטופלים בשיקום לאחר ניתוח שבר צוואר ירך.

בדיקת ישימות ובטיחות של טכנולוגיית MOBI לעידוד הליכה ואימון שיווי משקל במטופלים לאחר אירוע מוחי.

אנחנו בבית רבקה מעודדים מחקר ופיתוח, מאמינים בקדמה ובטיפול מקצועי, בשילוב של שיטות מסורתיות ומודרניות, ותמיד מעודדים את הצוות שלנו ללמוד ולהתפתח. חשוב לנו מאוד שהמטופלים ידעו שהצוות שלנו יעשה הכול כדי לספק להם את הטיפול הטוב ביותר.


איך פונים לביצוע מחקר בבית רבקה?

המחקר במרכז רפואי בעל אופי מיוחד כשל בית רבקה הוא מגוון ומקיף, מתבסס על נתונים רפואיים ומחקרים שנאגרים כבשגרה כל הזמן. הוא בוחן את השפעות הטיפול, הזמן הדרוש לשיקום ואופי הטיפול. אנחנו מזמינים סטודנטים למחקר, שנוגעים לתחום הפעילות שלנו, לפנות אלינו ולשתף פעולה מתוך הבנה כי הרווח במקרה הזה הוא הדדי.

ניתן לפנות להילה דהן, מנהלת תחום פיזיותרפיה בדרכים הבאות:
• מייל: hiladah@clalit.org.il
• טלפון: ‎03-9373974‏


אולי יעניין אותך גם:

>> מחקרים רפואיים בבית רבקה
>> פעילות אקדמאית בפיזיותרפיה