כללית און-ליין
ריפוי בעיסוק

חדשנות וטכנולוגיה בריפוי בעיסוק

אמצעי טיפול ייחודיים לבית רבקה

מועדון ארוחת הבוקר

בחלק מהאוכלוסייה, בישול והכנת ארוחות הוא חלק חשוב בסדר היום. הבישול מעודד חוויה משפחתית, קשר בין דורות ומאפשר שמירה על תזונה נכונה. לאחר מחלה המצריכה אשפוז שיקומי, עולים חששות אצל מרבית המטופלים בדבר יכולות חזרתם לפעילות כה חשובה להם. 
בבית רבקה, אנו מפעילים פעם בשבוע תכנית ייחודית הנקראת "מועדון ארוחת הבוקר". המטופלים שמשתתפים בקבוצה, הם מטופלים המעוניינים לחזור ולהכין ארוחות בכוחות עצמם, בעזרת בני משפחה או עם מטפלים צמודים. המשתתפים בוחרים בעצמם את התפריט אאותו הם מעוניינים להכין לארוחת בוקר משותפת. במהלך הקבוצה המשתתפים מקבלים הדרכה על התארגנות במטבח, בטיחות במסגרת המטבח וטכניקות להסתגלות למצב החדש. מטרות קבוצת "מועדון ארוחת הבוקר" הן לתת חוויה של מסוגלות, עשייה, יצירתיות ובעיקר תחושת  הצלחה שתלווה אותם בחזרתם הביתה.

תקשורת תומכת חילופית

תקשורת היא תנאי חשוב ומשמעותי להשתתפות בעיסוקים השונים, והיא חיונית להשגת איכות חיים. לעתים מטופלים הסובלים ממחלה או ממוגבלות מתקשים לבטא את עצמם וזקוקים לפתרונות תומכים או חליפיים כדי להביע את עצמם ולתקשר עם הסביבה. שימוש בעזרי תקשורת דורש התאמה אישית ומיטבית למשתמש ולשותפי התקשורת שלו, ואימון ותרגול מתאימים.
עזרי התקשורת הם החל מלוחות מחיקים ולוחות תקשורת מותאמים וכלה במחשבי תקשורת.
כמו כן מותאמים מתגי קריאת אחות מיוחדים למטופלים שאינם מסוגלים לתפעל את המתג הסטנדרטי.
ההתאמות של תקשורת תומכת וחליפית מתבצעות על ידי צוות רב מקצועי הכולל מרפאה בעיסוק וקלינאית תקשורת, וזאת במטרה לאפשר למטופל שאינו יכול להתבטא, להביע את העדפותיו ורצונותיו, ולשתף בחוויותיו וברגשותיו. 

סנוזלן

סנוזלן - בית רבקההסנוזלן הינו סביבה רב חושית מבוקרת אשר פותחה בעבור אנשים בעלי נכויות התפתחותיות ומותאמת גם בעבור אוכלוסיות אחרות כגון אנשים הסובלים מדמנציה, מחסך חושי, מאי שקט וממצב רוח ירוד.
הסביבה הרב-חושית כוללת חדר בעל רקע לבן המכיל אמצעים שונים לגירויי כל החושים: תאורה מיוחדת, מוסיקה מרגיעה, ניחוחות, משטחי מישוש, מתקני רטט ועוד.
החדר עוצב במטרה לגרות את חוש הראייה, השמיעה, המגע והריח בצורה מבוקרת.

יעילותה של הגישה הרב-חושית:

  • משפרת את מצב הרוח, מרגיעה מצד אחד ומעוררת לפעולה מצד שני. 
  • מעודדת קשב וריכוז.
  • מגבירה סקרנות ועניין בסביבה החושית.
  • מפחיתה כאבים.
  • הטיפול בגישה מצמצם התנהגות חברתית לא מותאמת, מגביר אינטראקציות בין-אישיות ומקדם התבטאות מילולית.