כללית און-ליין
מחלקות
פנייה ליחידה

יצירת קשר

פגישות - יש לתאם מראש

טלפון חמ"ל קורונה: 03-6792210

מנהל המחלקה: ד"ר גל מידן
טלפון: 03-6792210
מייל: Glad2@clalit.org.il

מנהלת הסיעוד: מצרי סמהאר
טלפון: 03-6792210
מייל: mazri@clalit.org.il

שירות סוציאלי: יפה עצמי
טלפון: 03-9373866
בימים א'-ה' בין השעות 13:00-09:00 (ניתן גם להשאיר הודעה)

שירות סוציאלי: סיון אריה
טלפון: 03-9373866
בימים א'-ה' בין השעות 13:00-09:00 (ניתן גם להשאיר הודעה)

פיזיותרפיה: ליאור נויהאוז סולם
טלפון: 03-9373956
בימים א'-ו' בין השעות 10:00-08:00

ריפוי בעיסוק: ידידה בורו
טלפון: 03-9373973
מייל: yedidabo@clalit.org.il

קלינאות תקשורת: מיכל דוננפלד
טלפון: 03-9373822
בימים א'-ה' בין השעות 13:00-08:00

תזונה ודיאטה: לילך פריאל
טלפון: 03-9373978

בימים א', ג', ה' בין השעות 14:00-08:00

שעות ביקור

ניתן לבקר את המאושפזים במחלקה בתיאום מראש ובאישור של צוות המחלקה. 

מסירת מידע למטופל או לבני משפחתו:

בקבלת מטופל למחלקה, צוות המחלקה ימסור מידע מפורט על תוכנית הטיפול. המשפחות מוזמנות לקבוע פגישה עם הצוות המטפל לקבלת עדכונים על בן המשפחה.

מיקום מחלקת קורונה

בניין אשפוז דו-קומתי, קומת קרקע.

כתובת בית החולים: רחוב רבקה נוביק 5, פתח תקווה

מחלקת קורונה

ד"ר גל מידן

במחלקת הקורונה בבית רבקה מטפלים בחולי קורונה הזקוקים בנוסף לטיפול שיקומי, תמיכה סיעודית, תמיכה נשימתית עקב מחלות רקע או השגחה מיוחדת. כאן תוכלו לקבל את כל המידע המסביר כיצד מתבצע הטיפול במחלקה וכיצד ניתן לבקר את המטופלים

תמונה של איש צוות רפואי המעניק טיפול לחולים הזקוקים לשיקום בחצר המחלקה

בשל אופיו של בית רבקה כמרכז רפואי שיקומי גריאטרי, והעובדה שמטופלים רבים בבית החולים נמנים עם "קבוצות הסיכון" של נגיף הקורונה, נערכנו לתת מענה טיפולי למאושפזים שבנוסף לבעיה בגללה הגיעו לבית רבקה חלו גם בקורונה וכעת צריכים מענה טיפולי בשתי הגזרות גם יחד. המחלקה מקבלת גם חולים סיעודיים מבתי אבות, בתי חולים כלליים ומהקהילה.

הטיפול במאושפזים במחלקה מתבצע תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושמירה על בטיחות המטופלים והצוותים המטפלים. המערכות הטכנולוגיות השונות במחלקה עוזרות לצוות הרפואי לנטר את תנועת החולים ואת מצבם הרפואי בכל רגע נתון, הנתונים מכלי הניטור מתועדים ומועברים ישירות אל התיק הרפואי של המטופל.

אנחנו מעניקים גם טיפולים מתקדמים לחולי קורונה קשים וקריטיים (טיפולים הניתנים בדרך כלל רק בבתי חולים כלליים כמו תמיכה במערכות חמצן בזרם גבוה, מתן טיפול תרופתי ייחודי וצוות מיומן בטיפול בחולים מונשמים).

הצוות זמין לכל קריאה של המטופל 24 שעות ביממה, כאשר התקשורת מתבצעת באמצעות שיחות וידאו ושיחות טלפון ישירות עם הצוות המטפל ששוהה בחדר בקרה ושליטה הסמוך לחדרי האשפוז. בנוסף, בכל מיטה יש פעמון קריאה לאחות לשימוש המטופל בעת הצורך.

איך שומרים על קשר עם בני המשפחה המאושפזים במחלקת הקורונה?

אנחנו רואים בקשר של המטופל עם משפחתו גורם חשוב המסייע להחלמה, למוטיבציה של המטופלים להתמודד עם האתגרים וגם בהליך השיקום. לכן אנחנו בצוות המחלקה מעודדים את המפגשים עם המטופלים במחלקה בשיחות וידאו ואף בביקורי משפחות תחת השגחה והדרכת הצוות וביגוד מגן שיאפשר לבן המשפחה להיכנס בבטחה לאזור האשפוז.

מיהם המטופלים במחלקת קורונה?

כאמור, במחלקה מטופלים חולי קורונה שמלבד הנגיף זקוקים לשיקום, מטופלים המוגדרים סיעודיים או הזקוקים לתמיכה נשימתית. היא כוללת 20 מיטות, מהן 8 לחולים מונשמים.

המחלקה שמה דגש על התאמת הטיפול לחולה על פי צרכיו – חולים הזקוקים לשיקום זוכים לטיפול בחצר המחלקה עם הצוות המיומן לפי צורכי השיקום – שיקום אורתופדי, נוירולוגי, שיקום לאחר נסיגת כושר או שיקום נשימתי. המחלקה מקבלת גם חולים סיעודיים מבתי אבות, בתי חולים כלליים ומהקהילה.

לאחר ההחלמה מקורונה החולים משוחררים לביתם או למסגרות מתאימות – שיקום אשפוזי או בתי אבות.

מיהם אנשי הצוות במחלקת הקורונה בבית רבקה?

במחלקה עובד צוות רב-מקצועי שעבר הכשרה ייעודית לטיפול בחולי קורונה הכולל רופאים, אחים ואחיות, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, תזונאית קלינית, קלינאית תקשורת ועובדות סוציאליות.

 

עבודה סוציאלית: האשפוז במחלקת קורונה עם המאפיינים הייחודיים המחייבים שמירה על תנאי בידוד והריחוק פיזי מאנשי הצוות ומבני המשפחה, עלולים לעורר תגובות של מתח, של חרדה ושל קשיי הסתגלות שהן כולן תגובות שכיחות במציאות שכזאת. העובדת הסוציאלית שומרת על קשר עם המטופל ועם בני משפחתו בקליטה למחלקה, ומהווה גורם תמיכה בזמן האשפוז ולבסוף מסייעת בהתארגנות לקראת השחרור.

פיזיותרפיה: השירות של צוות הפיזיותרפיסטים הותאם לטיפול גם בחולי קורונה. המטופל עובר הערכה תפקודית ונשימתית ראשונית שלאחריה בונים עבורו תכנית טיפול מותאמת אישית לצרכיו ויכולותיו, תוך שמירה על איכות חיים במסגרת האשפוז. הטיפולים נערכים במיטת המטופל, ברחבי המחלקה ובגינה הצמודה תוך שמירה על המשכיות ורצף טיפולי ושימוש בציוד המקובל במסגרת שיקום האדם המבוגר.

ריפוי בעיסוק: תחילה אנחנו מבצעים הערכה תפקודית של כל מטופל, ואחריה ממקדים את הטיפול בשמירה על סיבולת הגוף מצד אחד ושיפור תפקודי תוך העשרת פעילות לשעות הפנאי מהצד השני. לקראת השחרור אנחנו מעניקים הדרכה למטופל או לבני משפחתו על התאמת הסביבה.

קלינאיות התקשורת: נותנות טיפולים בבליעה, בשפה ובדיבור, כאשר חלק מרכזי בתפקידה של קלינאית התקשורת הוא בסיוע בגמילה מזונדה (הזנה חליפית) ומעבר לתזונה דרך הפה, ובקביעת מרקם המזון המתאים ליכולת הבליעה של המטופל. בנוסף, קלינאית התקשורת מתאימה עזרים לתמיכה תקשורתית למי שאינו יכול להפיק קול.

תזונה ודיאטה: התמיכה התזונתית במהלך המחלה יכולה לסייע רבות במניעת התדרדרות ושמירה על המצב התזונתי והיא מהווה חלק בלתי נפרד מכלל הטיפול המחלה. במידת הצורך, במהלך האשפוז דיאטנית המחלקה תיצור קשר עם המטופל כדי להתאים לו תפריט אישי תוך התחשבות בהגבלות תזונתיות, על רקע מצבים רפואיים שונים, או להתאים את מרקם המזון ואת הצורך בהעשרות שונות ובתסמינים השונים של המחלה אצל כל מטופל.


הצוות הרפואי

מנהל המחלקה: ד"ר גל מידן
מנהלת הסיעוד: מצרי סמאהר
עובדות סוציאליות: יפה עצמי וסיון אריה
אחראית פיזיותרפיה: ליאור נויהאוז סולם
ריפוי בעיסוק: ידידה בורו
קלינאות תקשורת: מיכל דוננפלד
תזונה ודיאטה: לילך פריאל