היחידה לפיזיותרפיה
היחידה לפיזיותרפיה

פיזיותרפיסטית ראשית: איתנה טבקרו

מידע ופרטים

 • פרטי התקשרות

   טלפון במזכירות המרפאה (אושרת):
   09-7709073
   פקס: 09-7709022

 • שעות ביקור

   מרפאה לפיזיותרפיה:
   א-ה 15:00-8:00
   בניין מרכזי קומה 3

 • מיקום והתמצאות

   בניין אשפוז מרכזי, קומה 1

 • צוות

   סגנית מנהלת היחידה: איריס סנדר

אודות היחידה

היחידה לפיזיותרפיה בבית החולים לוינשטיין היא היחידה הפרא-רפואית הגדולה בבית החולים, ואחת מיחידות הפיזיותרפיה הגדולות בישראל. היחידה מתאימה לכל מטופל חבילות טיפולים אישית, במטרה לחזק את שרירי הגפיים, הכושר הגופני ויכולת ההליכה, ולהפיק עבורו את המירב מתקופת השיקום במהלך האשפוז, הנמשכת בממוצע כחודשיים.

איתנה טבקרו היא הפיזיותרפיסטית הראשית.
ביחידה 70 עובדים, מהם 55 פיזיותרפיסטים מוסמכים בעלי תואר ראשון או שני בפיזיותרפיה. הפיזיותרפיסטים פועלים בצוותי עבודה קטנים מול המחלקות השונות, כשבראש כל צוות עומדת פיזיותרפיסטית אחראית ליחידה. היחידה מטפלת באופן פרטני ויומיומי בכ-95% מכלל המאושפזים בבית החולים, ואחראית לקביעת תכנית מותאמת אישית ויעדים לטווח הקצר והארוך לכל מטופל.

הטיפול הפיזיותרפי הוא ידני ופרטני, ומשלב טכנולוגיות שיקום מובילות -

·         הידרותרפיה - בריכה טיפולית בה מתבצעים טיפולים יחידניים וקבוצתיים, לפי צרכיו של כל מטופל

·         חדר כושר טיפולי הכולל ציוד חדשני, ומופעל על ידי פיזיותרפיסטים. חדר הכושר מרחיב מאוד את מגון הטיפולים, ומותאם גם למטופלים היושבים בכיסאות גלגלים

·         מערכת הלוקומט - החדישה והמתקדמת מסוגה בארץ. המערכת מסייעת גם למשותקים לתרגל הליכה באמצעות מסוע וזרועות רובוטיות המסונכרנות בעזרת מחשב, כבר משלבי השיקום המוקדמים

·         מערכת פוסטרוגרף לאבחון וטיפול בבעיות שווי משקל, במטרה להביא את החולים למקסימום עצמאות וניידות

·         ביופידבק ממוחשב

היחידה לפיזיותרפיה מסונפת לצורך הדרכה קלינית לביה"ס למקצועות הבריאות באוניברסיטת תל-אביב, מדריכה סטודנטים מכל הארץ, ומשמשת כמרכז התנסות קלינית בתחום של שיקום מבוגרים. את ההדרכה מבצעות פיזיותרפיסטיות ותיקות מהצוות שהוכשרו לכך.

בשנת 2008 זכתה היחידה בפרס מצוינות מטעם מנהל בית החולים לוינשטיין. בשנת 2009 זכו מנהלת שירות הפיזיותרפיה וצוות ההדרכה הקלינית בפרס על מעורבות ועשייה יתרה בתחום השיקום הרפואי, במהלך הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לרפואה פיסיקלית ושיקום.

שיקום חיילים בלוינשטיין  |  תנאי שימוש והגנת מידע  |  צרו קשר
בית החולים לוינשטיין רחוב אחוזה 278, רעננה ת.ד. 3 מיקוד 43100 טל: 09-7709090 פקס: 09-7709998